Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2018 08:34

HiDynRange je můj pokus o název snímku vytvořeného podobně jako Hires ale s normálním rozlišením snímače, ale se zvýšeným dynamickým rozsahem a sníženým šumem.

Na tu novou Sony jsem zvědavej, ale chybí mi pro ni objektivy speciálně pro APSC. Můžeš tam sice dát skla pro fullframe, ale upřímně řečeno, to bych si radši koupil i fullframe tělo. Ale zas tak moc to zatím neřeším, na případnou změnu systému je u mě času dost.

Tak uvidíme další rumoursy a jednou i realitu :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 14. 11. 2018 08:42

No objektívy na APSC sony sú jediný problém čo mám, teda krátke zoomy. Sony avizuje dosť veľa objektívov na budúci rok, ak chcú konkurovať D500, nemajú inú možnosť. Uvidíme. V každom prípade konkurenčný boj priniesol v posledných rokoch neskutočnú kvalitu aj pre amatérov, pred 10-15 rokmi by sa nám o takej možnosti výbav ani nesnívalo. Len sa bojím kto prvý z výrobcov padne na hubu.
Olympus to zachraňuje cez medicínsku sekciu už dlhé roky, tak uvidíme. V každom prípade by mi bolo ľúto, keby z kola vypadol práve olouš...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 11. 2018 08:49

Panasonic ma koncepcne lepsie zvladnute tela, aj modelove rady (aj vdaka G80, plus video rada). Na druhej strane som neprisiel na chut ich objektivom. Taka 200 f2.8 by moj postoj asi mierne upravila, ale ... ale vsak vy uz viete :-D

Nova A7000 podla mna bude vyborny fotak. Z pristupu SONY k vyvoju mam dojem, ze ju nebudu prilis drzat na uzde a pokial dospeju k zaveru, ze vacsi snimac u A9 jej dava dostatocny naskok, je mozne, ze v mnohych bodoch A9 aj prekona.

Co sa skiel tyka ... mne osobne tie FF skla az tak nevadia. Aktualny Tamron 100-400 je asi o 200g tazsi nez Panasonic a da sa s nim zoomovat (do rovnako blbej strany :-(( ). Ano, po prepocte to vyjde menej, co zamrzi, ale vystup asi horsie nebude. Tamron pre e-mount na tom pri troche stastia bude este lepsie. Plus Sony sa chysta zamakat aj na objektivoch a aktualne pripravuje nejaku 135 f1.8 pre APS-C (fakt!) co po prepocte vobec nevychadza zle. Navyse podpora od Sigmy, Tamronu, ta miniaturna 85 f1.4 od Samyangu ...

Pre SONY dnes snad chce vyrabat kazdy. Ale to uz som trochu odbehol od Olympusu :/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2018 08:51

bob

Pravda je, že jestli současně s tím neaktualizují normální OMD EM1, EM5, tak to nemůže vyjít.

Upřímně - co by museli dokázat, aby profíci začali hromadně měnit na Olympus EMx ?

Vždyť ani ta A9, u které o výkonu, šumu, bokehu atd. není moc pochybností, neznamenala hromadný přechod na nový systém.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 11. 2018 09:01

Jo, pretoze A9 uz stoji pomerne dost penazi a navyse cieli na majitelov D5 a 1Dx a ti uz v tom maju tolko penazi, ze sa im do zmeny prilis nechce. Navyse profesional pozera aj na ine veci nez len na papier a napriklad kozakm z pouzivania nebol nadseny. Ale tak, snad sa pri novsich modeloch poucia :-P
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2018 09:38

Stojí, souhlasím, ale je teda o dost levnější, než top modely Canonu a Nikonu, ale stejně nic.

Vlastně by mi nevadilo, že má Olympus model, který je super dobrý a stojí víc, než jsem ochoten dát, ale důležité je, aby se ty vlastnosti promítly i níž.

Nicméně ta rétorika - we chose to be bold - tomu neodpovídá, bohužel.

Radši bych slyšel - chceme dělat menší šikovné hezké fotáky, spolehlivé v základních funkcích, zajímavé v jiných funkcích, a věříme si, že kvalita je dostatečná pro 95% populace i při prohlížení ve 4K 40" nebo při tisku až do A1-A2.

Nabízíme kompletní sestavu poctivých skel a kompletní sestavu těl - malá, střední i větší.

Berte nebo neberte.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 11. 2018 09:45

bob222 píše:No objektívy na APSC sony sú jediný problém čo mám, teda krátke zoomy. Sony avizuje dosť veľa objektívov na budúci rok, ak chcú konkurovať D500, nemajú inú možnosť. Uvidíme.
Čo to má spoločné so skúsenosťami s bezzrkadlovkami Olympusu? :--

V každom prípade, že Olympus sa nemá čoho báť: ak by Sony alebo hociaký iný APS-C foťák chcel spraviť napríklad sklo typu 12-40/2.8, tak by muselo byť asi tak 2x ťažšie (ako vidno na FujiFilm 16-55/2.8 ).
Teda Oly vždy bude mať výhodu väčšieho výberu a menšej hmotnosti/veľkosti.
Okrem toho, také sklo by už konkurovalo FF, takže si výrobcovia FF 2x premyslia, či si tým budú kanibalizovať vlastný trh.

Takže so sklami bude mať Sony problém "vždy".
S tým sa toho moc nedá robiť .. len obetovať FF .. ale to sa tak rýchlo nestane.
(teda .. ešte môžu nasadiť FF cenu)
A nielen Sony .. vlastne dnes už všetky systémy okrem mFT majú problém so sklami 8-P
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 11. 2018 09:51

Davidof píše:Hypoteticky, kdyby přišli se senzorem, který v základu bude šumět míň - třeba lehce míň než současné APSC

Nebude, Olympus snimace nerobi, takze cokolvek do toho daju, existuje kdekolvek inde s tym, ze APSC je lepsie a FF este viac. Jedine co mozu spravit, je softverovy odrb, ako doteraz.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2018 10:15

Asi jo.

Ale asi se musíme smířit s tím, že obraz a šum jsou výsledkem softwarového zpracování, u všech výrobců.

Nejspíš bude Olympus pracovat hodně na tomto poli a snažit se využít faktu, že těch dat má méně a může tedy relativně sofistikovaněji šum odstranit.

Což tedy nevím, jak moc může být úspěšné.

Nejspíš v základním modu bude v šumu mírný pokrok a těžiště marketingu bude ve zdůrazňování, že můžeš zvolit něco jako tu vícenásobnou expozici s posunem o pixel a tou šum výrazně snížit. Ale na sport tohle bude na nic, snad na šachy ... :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 11. 2018 10:29

bob222 píše:3000 dolcov, takže u nás 3000 euro, čo sa s koňom zrazili? Však to nedá ani Ganec.


Tak to se ví od počátku, že to bude drahý. Spíš byly obavy, že to bude ještě víc.
Pokud to skutečně trumfne konkurenci, tak není mnoho důvodů, aby se to cenově oproti ní nějak extra podbízelo (i když by to bylo fajn).
No, cenu ale já naštěstí neřeším, E-M1 II mi bohatě stačí (a její rozměry tuplem).
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 11. 2018 10:32

Ono zase nejako sa to zlepsovat bude ak zachovaju rozlisenie. Karol Srnce v recenzii E-M1 II pisal, ze posun v sume nevidi, alebo bol velmi maly (presne si nepamatam), takze sa mozeme tesit aspon z toho, ze sa vplyvom vyssieho rozlisenie nezhorsil. Za mna by pokojne to rozlisenie mohlo ostat aj 16Mpix. Este v minulej generacii to mala D4 a fotit s tym slo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 11. 2018 10:34

bob222 píše:Tak trochu sa ako dlhoročný fanda olympusu obávam, že sa uberá smerom 4/3 systému. Tiež tlačili na pílu a naháňali top modely a top pro sklá až to celé položili.


Co tak sleduju, tak jen plní zbožná přání účastníků této a jiných diskuzí. :mrgreen:

Jinak mně dycky přinde velmi úsměvný vyvozovat definitivní dalekosáhlý moudra na základě pavlačových povídaček. :hm
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 11. 2018 10:44

To ale nie su mudra, ja napriklad toto tvrdim uz dlho. Predajne vysledky Olympusu tiez tvrdia, ze to nerobia dobre.
https://www.digimanie.cz/olympus-znovu- ... trate/7594

Co sa tyka velkeho fotaku, som prvy kto ho chcel, ale nie plny blbosti za cenu profesionalneho FF. To nechcel nikto.

Tie rumory sa vacsinou skor ci neskor potvrdia a niektore z nich sa uz dnes daju brat ako fakt.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 11. 2018 10:48

Davidof píše:Radši bych slyšel - chceme dělat menší šikovné hezké fotáky, spolehlivé v základních funkcích, zajímavé v jiných funkcích, a věříme si, že kvalita je dostatečná pro 95% populace i při prohlížení ve 4K 40" nebo při tisku až do A1-A2.


Problém je, že na to publicitu (nekonečný diskuze, novináře, spektakulární reklamu) nenalákají. Každá značka se "dělá" na svým top modelu, u kterýho samozřejmě chce, aby byl nejlepší, pač pak se o značce bude hodně mluvit. Nikdo nechce psát o "čtvrtým nejlepším". Viz Paňák se svým FF a bombastickýma předváděčkama apod. okolo. Navzdory tomu, že prodávat se to bude v rámci portfolia marginálně.

Jinak to, že se vylepšení postupně přenesou do nižších modelů, je snad jasný.
Ostatně, už se píše o dvou dalších, menších, tělech v příštím roce.

Problém dnešní doby je, že se už výrobci/politici/počasí/Ježíšek nezavděčí nikdy ničím. Pak vždy se najde na sociálních sítích - moru to dnešní doby - dostatek (tj. víc než 1) křiklounů vydávající za většinovou tezi, že to měli udělat právě naopak (a nachystaných se stejnými skřeky, pokud by to pak naopak skutečně bylo).

-- 14. 11. 2018 11:57 --

Fidko píše:To ale nie su mudra, ja napriklad toto tvrdim uz dlho. Predajne vysledky Olympusu tiez tvrdia, ze to nerobia dobre.


Aktuální prodejní výsledky jsou, jaký jsou, pač si Oly dal pauzu v chrlení (pseudo)novinek. Takže v podstatě nebylo na čem ty výsledky utáhnout.
Údajně se jedná o záměr - zpomalit a soustředit se na skutečná vylepšení. Ostatně, s tím souvisí i nedávné docela podstatné navýšení výdajů na výzkum a vývoj.
I když... podle mě by aspoň v oblasti PENů mohli být trochu aktivnější.

Fidko píše:Co sa tyka velkeho fotaku, som prvy kto ho chcel, ale nie plny blbosti za cenu profesionalneho FF. To nechcel nikto.


Tak tak vysoko cenově E-M1x podle všeho nemíří.

Fidko píše:Tie rumory sa vacsinou skor ci neskor potvrdia a niektore z nich sa uz dnes daju brat ako fakt.


No, já nevím. Není to tak dávno, co se o té novince psaly zcela jiný věci. Počínaje tím, že se bude jednat o silně vylepšenou E-M5, a konče už nevím čím. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2018 11:02

Ferin

Moc nesouhlasím, že plní zbožná přání uživatelů M43. Skoro bych řekl, že těžiště uživatelů našeho systému je úplně jinde. Spíš plní nějaká přání svých plánovačů/manažerů.

Skoro nikdo z lidí, co znám a co fotí sport/wildlife a mají MFT, si nepřeje velké monstrum s cenovkou 70 000,- . Za mě je celkem OK cena 30-35000 za důstojné tělo plus třeba 25000 za 24-70 nebo 70-200EQ.

Tyhle diskuse jednak vycházejí z toho, že se o fototechniku zajímáme a z toho, že Olympus vyhlásil to, co vyhlásil. Samozřejmě je taky možný mlčet a pak říct, já to říkal.

Ale chodit na diskuse mlčet a říkat si, proč lidi na diskusích diskutujou, to není úplně pro každého :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků