Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 10. 12. 2017 11:38

Tak tohle už je na banán...
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Podivney 10. 12. 2017 12:30

Ale pánové, co blbnete? Přijdete mi zbytečně zaťatí. Jde o život? Nebýt vnějších podnětů od Gance a jemu podobných, zakrnělo by Vám samonasírací ústrojí a toto fórum by překlenula duha lásky a porozumění. Co pak?

Obávám se, že u mnohých diskutujících se nedostává patřičného rozlišení - na rozdíl od jejich objektivů ...
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 12. 2017 14:23

hoax píše:Jinak tohle je snad post desetiletí.
tak to jo .. trafil "klinček po hlavičke" .. a napísal to tak, že tomu každý porozumel :tleskani

Pri čítaní som si spomenul:

:kuk:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 12. 2017 17:17

Ale klud, JakubPetril sa zabava, to nie su vazne mienene, ale srandovne posty, mna to bavi /vsak je tam zretelne vidiet rozdiel medzi riadkami v tom co pise, oproti duo Ganec-Pavlin/. Bohuzial Ganec to co pise, mysli vazne. A zabavne to veru nie je. Smutne je to. A Pavlin tiez.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 10. 12. 2017 18:36

Dnes jsem si fotil jen tak za jízdy Šumavu, nevyšlo to úplně blbě. Příště vylepším....
Přílohy
NC103994.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 10. 12. 2017 18:44

Tyhle se dost líbí chelovi.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 11. 12. 2017 10:37

Petr Luňák píše:"Fotky co tady dal Luňák neodpovídali tomu, co tvrdil a záměrně také nedal exif…..?? Lhal i při srovnávání G80 vs. D3200."

V cem sem lhal? Ze G80 nesumi min jak D3200, jak ty tvrdis? To je ale dolozeny fakt. Ze ty delas zavery na ruzne iso, nedela ze me lhare, ale z tebe dela fotografickeho negramota. Opakovane jsem te zadal, at ukazes alespon jeden jediny priklad, kdy uzivatel FF musi clonit na uroven MFT a dorovnat expozici isem, nikoliv casem. Duvodem, proc si dosud zadnou fotku neukazala je fakt, ze placas hlouposti, zcela vytrzene z fotograficke praxe a proto je pro tebe nemozne sva tvrzeni obhajit. Neustale tu histetrcis, tvrdis ze lzu, ale neobhajila si zadne sve tvrzeni. Dolozeny fakt, ze G80 dela pri shodnych expozicnich parametrech fotky tmavsi nez D3200, si srabsky odignorovala, stejne jako dalsi me pripominky k tvym falesnym obvinenim.
Delas tu machry, ale skutek utek. Ne nadarmo se rika, ze ukazana plati. Tys dosud neukazala vubec nic. Takovym jako ty se lidove rika - vyjimecne pouziji diakritiku - tlučhuba.


Dala jsem zde schválně srovnání s D3400, která má novější a lepší snímač pro porovnání, kde Panas určitě nemá tmavší snímek, aby ses nevymlouval. I kdyby byla pravda to, čemu asi nesmyslně věříš, že se mají rozdílné systémy porovnávat na stejné ISO pro shodný výstup???, tak stejně dokazuje tvoji lež to, že si sem sám dal obrázky z Dpreview obou modelů na stejné ISO, kde jsi k tomu ještě poznamenal, že je s to šumem na stejno. Jenže tvé původní tvrzení bylo, že Panas výrazně více šumí.

,,Opakovane jsem te zadal, at ukazes alespon jeden jediny priklad, kdy uzivatel FF musi clonit na uroven MFT a dorovnat expozici isem, nikoliv casem."

Co je toto za otázku? Jak se může vůbec takto někdo ptát na něco, co je jasné i začátečníkům?
MFT má světelné skla od f 1,2, tedy po přepočtu na FF f 2,4. Pokud ani toto nevíš, tak jak můžeme o něčem diskutovat. Jakmile fotíme ve špatných světelných podmínkách a nemůžeme si dovolit zkrátit čas, což rozhodně není nic neojedinělého musíme zvedat ISO. Když fotíme více lidí a potřebujeme všechny mít v hloubce ostrosti (samozřejmě záleží na ohnisku, jak jsou lidé rozmístění) je potřeba clonit na FF minimálně na f 2,8, ale doporučuje se na f 4 a více dle situace. Na focení krajin také minimálně f 4, ale dává se běžně více. Focení reportáží, kdy chceme mít vše v HO a další.

To musím vysvětlovat takové začátečnické znalosti?
Pokud toto vážně nevíš, tak si prostuduj základní znalosti, dříve, než se zase začneš někoho pomlouvat.

https://www.milujemefotografii.cz/jak-f ... at-skupiny
Je trapné zde vůbec takové základní věci uvádět.
Jak nastavit fotoaparát
Nejdůležitější expoziční hodnotou pro fotografování skupin je bezpochyby clona. Jelikož potřebujete mít ostrých více tváří, které často nejsou v jedné rovině, nutností je použití většího clonového čísla (f/6.3 a více), které nám zajistí dostatečné prokreslení důležitých částí snímku. U menších skupinek ale může postačit i nižší clonové číslo například f/5.

,,Ukázaná platí…“, že jsi toho sám po tom vychloubání zde ukázal. Na f 1,4 jsi neukázal jedinou fotku, tak co mě tím osočuješ. Není důvod zde ukazovat něco, co je zkušeným fotografům jasné. Tobě není ani známo, že se musí pro stejnou HO přepočítávat kromě ohniska, clony také zcela logicky i ISO mezi rozdílnými systémy. Tak než tu zase budeš chtít něco a někoho zesměšňovat, nejdříve si nastuduj tyto základní znalosti. Jinak je každá taková snaha o to něco a někoho zesměšnit pouze zesměšňováním sebe samého.
Znovu opakuji, že nemám zájem diskutovat s někým takovým, jako jsi ty.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 12. 2017 12:16

"Opakovane jsem te zadal, at ukazes"

Tady nekdo nema dost vysoke IQ na to, aby chapal, co znamena slovo ukazat? Evidentne.

"Jenže tvé původní tvrzení bylo, že Panas výrazně více šumí."

Ne, demagogu. Moje tvrzeni bylo, ze pri 100% nahledu (viz dpreview) sumi zhruba stejne, avsak po zmenseni na stejny vystupni format sumi D3200 mene (viz dxomark). Jenze ty nevis, co to je shodny vystupni format, ty nevis, jak dxomark meri, takze pak se akorat ztrapnujes, kdyz druhe nazyvas lharema.

"MFT má světelné skla od f 1,2"

Kolik takovych objektivu ma? Dva! 25 a 45mm. Tedy 50/2.4 a 90/2.4. Zadny sirokac. Za lidovych 35tisic kazdy, no to je pecka :D
Takze kdyz se podle tebe nesmi hybat s casem, tak to je ale MFT pekne v haji. Fotis reportaz, potrebujes napr. 1/50s, clonu nejnizsi co jde, protoze je velmi malo svetla (takze neclonis - proto se kupuji svetelne objektivy, coz si doted nepochopila, neb si praxi nepolibena), a vychazi ti citlivost 6400. Coz je z hlediska sumu na MFT ekv. k ISO25600 a to je na MFT solidni humus. Ono i ISO1600 sumi na MFT v rawu jako prase (na druhe strane pak je rozplizly jpeg). Uzasne sis nabehla na vidle Pavlinko, jen co je pravda :)

Ty tvoje vycteninky o foceni skupin jsou k popukani. Tady je opravdu videt, ze ses nefotograf, ktery neni schopny vyfotit vic lidi tak, aby je mel vsechny v HO a nemusel pri tom clonit.
Az budes mit za sebou nejake vysledky, tak prijd rozdavat moudra a poucovat nekoho, kdo foti pravidelne reportaze 10 let. Do te doby se tu zesmesnujes akorat ty. Btw, uz sis doplnila vzdelani v geometrii? :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 11. 12. 2017 12:55

Panas 12 mm f 1,4, Sigma 16 mm f 1,4, Oly 25 mm f 1,2, Oly 45 mm f 1,2, Oly 17 mm f 1,2 bude brzy v prodeji.
Nesmysl, po zmenšení na stejný formát šumí i vyšší model tedy D3400 více:
https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 1197933997

Svou lež nezakrývej, nemá to smysl. Měl jsi měl jediný cíl, zesměšňovat.
,,Což jsi dosud nechopila…“ Co zase urážíš! To je snad věc jasná a neříkám nikde, že jsou situace, kdy nemá FF výhody. Tak proč tu zase předsudky. Jen proto, abys přikryl svou vlastní hloupost.
Jsi vcelku hodně průhledný, takže ti už stejně nic nepomůže. Marně se snažíš.
Vždyť neznáš přepočet mezi rozdílnými systémy a píšeš tu nesmysly, tak koho chceš zesměšňovat?

Už si o tobě tady udělali beztak všichni obrázek. S tím tvrzením, jak fotíš na f 1,4 a máš vše v HO jsi těm všem nesmyslům, cos tady napsal, dal korunu.

Fotíš deset let reportáže a nevíš, že na f1,4 nemůžeš mít různě rozmístěné lidi v HO?

Rozumný a alespoň trochu pokorný člověk když je to navíc všem jasné řekne, napsal jsem hlouposti. Pyšný Luňák se tu bude ztrapňovat, zaplácávat tu vlákno, když o to evidentně nikdo z uživatelů MFT nestojí.

Založ si své vlákno, a přestaň tady psát!
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 12. 2017 13:15

A ona opet vlozi porovnani na rozdilne ISO a opet tvrdi, ze to jsem ja, kdo lze. Tomu uz se musi clovek vazne jen smat :)

"Jsi vcelku hodně průhledný, takže ti už stejně nic nepomůže. Marně se snažíš."

:D :D to je jak od desetileteho ditete.

"S tím tvrzením, jak fotíš na f 1,4 a máš vše v HO"

Nic takoveho jsem nenapsal, zase lzes. Napsal jsem, ze ja dokazi odfotit skupinu lidi v HO i na f/1.4. Ty sis nasledne uvedomila, jakou kravinu si placla a tak si zacla dovysvetlovavat, jako ze musi byt ruzne rozestaveni. Kdyz jsem na to opet zareagoval, tentokrat jiz fotkou, tak si zacla opet brat roha a tocit se na tom, ze to neplati, protoze to je 1.8 a ne 1.4, ze chybi exif a ze to neni focene zblizka a ze stoji v pulkruhu :D Kdyz jsem se te zeptal, co tedy znamena zblizka, aby ses uz nemohla na nic vymluvit a tvrdit, ze se to nepocita, tak si neodpovedela. Muhehe.

"Rozumný a alespoň trochu pokorný člověk když je to navíc všem jasné řekne, napsal jsem hlouposti."

Tak uz je na case, abys to priznala, nebot se te tu dosud NIKDO
v tvych poctech nezastal. Ani Ganec. Naopak, a jiz se opakuji, tu sklizis kritiku nejen ode me. Takze pokud je "vsem" neco jasne, tak je to fakt, ze tu placas hlouposti ty.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 11. 12. 2017 13:42

Nelži!
,,Když jsem se zeptal…“ Dobře víš, že jsem jasně mluvila o lidech různě roztroušených, které potřebujeme mít v HO. Já jasně mluvila o běžných každodenních situacích, kterých je spousta.

Však jsi na to také reagoval fotkou na údajně f 1,8, ale bez exifu (jistě si každý domyslí proč bez exifu) tak tu z nikoho nedělej hlupáky.

Co se přepočítávání mezi rozdílnými systémy týká, k tomu nemusím nic dodávat. Jak jsem psala, to si může každý, kdo o to má upřímný zájem snadno vyzkoušet a ověřit si, že mám pravdu.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 12. 2017 13:49

PavlinaH píše:Panas 12 mm f 1,4, Sigma 16 mm f 1,4, Oly 25 mm f 1,2, Oly 45 mm f 1,2, Oly 17 mm f 1,2 bude brzy v prodeji.

Oly 25mm a 45mm boli spomenute (s prepocitanou clonou samozrejme), co bude v predaji sa neriesi a tie ostatne dva su f1.4, nie f1.2, takze formalne bol PL presny podla zadania. Drz sa toho tiez.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 12. 2017 14:01

PavlinaH píše:Nelži!
,,Když jsem se zeptal…“ Dobře víš, že jsem jasně mluvila o lidech různě roztroušených, které potřebujeme mít v HO. Já jasně mluvila o běžných každodenních situacích, kterých je spousta.

Však jsi na to také reagoval fotkou na údajně f 1,8, ale bez exifu (jistě si každý domyslí proč bez exifu) tak tu z nikoho nedělej hlupáky.

Co se přepočítávání mezi rozdílnými systémy týká, k tomu nemusím nic dodávat. Jak jsem psala, to si může každý, kdo o to má upřímný zájem snadno vyzkoušet a ověřit si, že mám pravdu.


Takze si tedy dame citaci:

"Jasně jsem hovořila o stejné HO. A také o situacích, kdy je potřeba clonit kvůli tomu, abychom vše měli v HO. A to je dost často např. pokud fotíš více lidí, při focení krajin apod."

Jak je videt, o nejake roztrousenosti nepadlo ani slovo. Kdo tedy lze jako kdyz tiskne a vykrucuje se jak slizky had, je nyni krasne dolozeno.

"jistě si každý domyslí proč bez exifu"

Nevim zadali kazdy, narozdil od tebe si netroufam hovorit za vsechny lidi, ale urcite velka cast uzivatelu vi, narozdil od tebe, ze FB exif z fotek maze. Opet se opakuji.

Co se f/1.2 objektivu tyce, viz itokar. Dalsi tvuj trapas. Ze ty chces dohnat Gance? :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 11. 12. 2017 14:16

Jsi sprostý lhář!

PavlinaH píše:Luňáku, už vážně nevím, co si o tobě mám myslet. Řeč byla o f 1,4 a s roztroušenými lidmi, tak jak to jasně píšu.


PavlinaH píše:Luňáku, abychom se pochopili, nemluvím o tom, když si lidi seřadíš v jedné rovné řadě, ale o běžných každodenních situacích. Tzn. když fotíš skotačící děti, přátelé a rodinu, či reportáže, aniž bys musel všechny aranžovat tak, abys je měl na f 1 ,4 všechny v HO. Klidně tady dej fotku s exifem, kde nejsou osoby u sebe, ale roztroušení. Na f 1,4 v takových případech nemáš šanci mít vše v HO.


Petr Luňák píše:" Asi opravdu skvela budes, kdyz ani neumis vyfotit skupinu lidi na nizke clonove cislo tak, aby byli vsichni v HO, zatimco Lunak, ktery tomu podle tebe nerozumi, to zvladne i na 1.4 na FF :D


Dodání fotky bez exifu není ničím než jen dělání z lidí hlupáky. Následné výmluvy, že na f 1,4 fotku dohledáš a dodáš.

Ty světelné objektivy f 1,4 jsem dala v reakci na to, co jsem uvedla. Tzn., že pro focení více lidí, které chceme mít v HO musíme na FF clonit minimálně na f 2,8, ale zpravidla více.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 12. 2017 14:28

Tak tedy at je citace ucelena, doplnuji datum:

PavlinaH - 7. 12. 2017 12:07
"Jasně jsem hovořila o stejné HO. A také o situacích, kdy je potřeba clonit kvůli tomu, abychom vše měli v HO. A to je dost často např. pokud fotíš více lidí, při focení krajin apod."

To tve "jasne pisu o roztrousenych lidech" nasledovalo az potom, co si to zacla dovysvetlovavat, presne jak tvrdim:

PavlinaH - 7. 12. 2017 15:01
"Luňáku, abychom se pochopili, nemluvím o tom, když si lidi seřadíš v jedné rovné řadě, ale o běžných každodenních situacích. Tzn. když fotíš skotačící děti, přátelé a rodinu, či reportáže, aniž bys musel všechny aranžovat tak, abys je měl na f 1 ,4 všechny v HO. Klidně tady dej fotku s exifem, kde nejsou osoby u sebe, ale roztroušení."

Luxusne se cim dal vic zhovadujes a chovas se jako krivak, kdyz citace neuvadis chronologicky, ale v takovem poradi, v jakem se ti hodi. Nastesti tu mame dukaz v podobe casu zverejneni a tak je krasne dolozeno, kdo je tu onim "sprostym lharem". Vy byste se meli dat s Gancem dohromady. To by byl parecek k pohledani :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků