Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fryw 23. 7. 2017 16:38

Cílem provozování hospody je zisk, to je celá sranda.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 7. 2017 16:48

No to nic nerika. Nekde se kvuli zisku musis snazit, nekde ne. Napriklad kdyz mas hospodu v horske oblasti u parkoviste. Nekdo to ma sice jako obzivu, ale ma vysoky ego a chce aby jsi to nemel presolene.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 7. 2017 16:51

Ona to nebyla jenom ta neočištěná levandule, ale i zapečené vlasy ve smaženém sýru, které manželka objevila až těsně před tím, než dojedla. Jim je to jedno, hlavní klientela jsou zahraniční turisti ubytovaní v přilehlých vysokoškolských kolejích, relativně solventní a nenároční. On v prvním momentě si to hladový člověk ani neuvědomí, teprve na druhý pohled vidí ten humus (nemyslím hummus). Na toaletách jsem raději ani nebyl. Recenze tam nikdo neřeší, je to nejbližší podnik a jako v jediném z podniků v okolí tam byla volná místa. Jinak souhlas, že to ČOI nepřísluší, ale bohužel je to asi to jediné, co na ně platí. My jsme si stěžovali i okamžitě, ale než odezvy.

Jinak co se fotografů týče velmi mne zaujal nějaký Polák, který fotil lidi v obleku v Londýně, jak obchodníci v oblecích odpočívají o polední pauze, nebo lidi sedící na zídce u hospody, celkově velmi pěkné momenty, když budete hledat, tak to určitě najdete. Zbigniew Osiovy se jmenuje. Další zajímavý pouliční fotograf je Sohail Karmani.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 7. 2017 18:45

Radek71 píše:Nic nerict neni problem, nevim proc bych mel "radit" bufetu v Rymarove, notabene pinglici, kterou to nezajima, reseni je tam nechodit, coz si musi vyresit mistni.


Tak jasne ze to neni "problem", jen pak budes s prominutim za hlupaka, co si doma u klavesnice stezuje na to, ze v restauraci vypil a zaplatil hlinu v piti, o ktere vedel. O tom to cele je. Lidove se tomu rika: lina huba, hole nestesti.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 7. 2017 19:00

Do těchto podniků host zavítá náhodou a příště tam nejde. Teď je ale turistů tolik, že jim to nevadí. My už máme svoje osvědčené restaurace, kam chodíme, tentokrát jsme byli líní si tam udělat rezervaci, příště půjdeme zase najisto. Na druhou stranu, dělat v tomhle horku kuchaře asi není žádný med.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod reign 23. 7. 2017 19:05

Kvůli jídlu jsem ještě neměl tu čest ale s pivem mám veselé zážitky, jednou jsme šli takhle na Plzeň a pingl přinesl opravdu větráka, tak jsme mu řekli ať si to odnese a kouká ten hnus odtočit. Za chvilku přinesl v podstatě to samý, kámoš už po něm vystartoval jestli mu to má vylejt na hlavu, kluk se děsně omlouval že mají strašně dlouhý trubky no a na třetí pokus ten hnus konečně s lítostí odtočil a přinesl normální pivo. Bylo nám trapně, ale blbý je, že není trapně lidem co ti za tvé peníze přinesou sra.čky. Dostat v drahém podniku v jídle vlasy zdarma tak jim tam povzbuzen hliněnou limonádou udělám bordel, nezaplatím ani vindru a pošlu na ně hygienu. Speciálně v Praze mám pár špatných zážitků - je tam takový průtok, že nějakej spokojenej host je jim totálně u zadele.

-- 23. 7. 2017 20:17 --

Teď jsem si vzpomněl na kámoše jak cca 15 let zpátky vydusil personál někde v Krkonoších. Objednal si smažák a hranolky. Přinesli mu hranolky, že e sýr bude později. Přinesli sýr - vrátil jim hranolky, že už jsou studené. Pingl sprint do kuchyně (no, sprint...), přinesl hranolky, vrátil jim sýr, že už je studený a jestli to nechtějí zkusit najednou. Zelenej pingl zmizel na 20 minut, slavnostně přinesl jídlo a kámoš hravě odhadl další problém a nechal si převážit hranolky. Nu což, byla jich snad půlka avizované porce. Problém byl, že mezitím vystydl sýr. Tož si objednal zelňačku když je takové jídlo nad jejich schopnosti a knihu přání a stížností. Nevím, Jestli to pak z jídeláku radši neškrtli. Někteří lidi svoji práci snad dělají z donucení a za trest.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 7. 2017 19:42

Spis mu do te zelnacky naflusali.

-- 23. 7. 2017 20:47 --

Ja jsem si fakt v dobrym podniku, La Bouche se to myslim jmenovalo dal s manzelkou slavnostni veceri. A voni tam maji sommeliera a vlastni vinnej sklipek. Velmi, velmi jsem je prekvapil objednavkou piva (mimochodem ve Valticich, v bance vin, jsme meli setkani s klienty, cimbalovka a pingl v kroji s kostovackou a jeste jeden pred nim u ktereho se objednavalo, celkem 5 stolu po 6 lidech. Jenom u jednoho stolu si dva dali vino, zbytek pivo). Donesli po asi 10 minutach pivo. Zrovna donesli jidlo, tak jsem se pivu dve minutky nevenoval. Za dve minuty najednou delegace asi 4 lidi. Provozni, pingl, vycepni apod. Pry jestli mi to pivo muzou vzit. Kdyz jsem moc nechtel, tak se mi omluvili, ze pivo doslo a velmi velmi se omlouvaji a ze mam zdarma vino jake chci ale hlavne at to nepiju. Tak jsem si dal za 50 Kc Mattonku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 7. 2017 20:03

V zásade súhlas s Luňákom. Málo sa sťažujeme a ak frflem som za exota. Akurát so soľou mám problém, solim minimálne a tak je mi slaná väčšina jedál. Môj boj, na to sa moc sťažovať nedá. A ochutenie celkovo, sk kuchári ešte žijú zhusta v 80-kach.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 7. 2017 22:04

ForeignerOnEarth píše:Ganec si ty "kamaráty", co si od něho nechají radit foťák, normálně vymýšlí a ještě navíc tak blbě, že je to strašně moc zřejmé. ;-)
To ťa ako napadlo? :shock:
Ty si si vari vymyslel, že ťa voľakedy žiadali o radu pri výbere foťáku pre galériu? (či čo to bolo za inštitúciu)
(keď to predpokladáš o iných .. tak asi preto, lebo to robievaš sám...)

Podľa mňa je normálne, že keď o niekom ľudia vedia, že sa vyzná do foťákov, tak sa pýtajú.
Už som písal, že v poslednej dobe chodievam pravidelne do fotoklubu a tam sa fototechnika dosť preberá.

Radek71 píše:Kdyz clovek nese prapor nejake idei, ma jakoby nahodou hodne pratel a znamych, kterym ta idea pomohla.
To nie je "jakoby nahodou" .. tí ľudia tam sú vždy .. rozdiel je len v tom, že v ľudskej povahe je vyhľadávať veci a udalosti, ktoré podporujú ich zmýšľanie (vieru) .. a naopak: ignorovať také, ktoré ich zmýšľanie nepodporujú.
Teda: keď niektoré fakty nevnímaš, neznamená to, že neexistujú, možno sa im len vyhýbaš alebo ich ignoruješ.

Tuším je na to aj nejaký oficiálny názov. Len v rýchlosti neviem aký.
Myslel som si, že je to Kognitívna disonancia, ale tá je o niečom inom: o tom, čo práve predviedol ForeignerOnEarth.

Podľa wiki je disonancia:
.. ľudská reakcia na nepríjemné novozískané informácie alebo skúsenosti protirečiace predchádzajúcej predstave alebo znalosti. Tento nesúlad vyvoláva nepríjemný pocit napätia a následne túžbu po jeho znížení či odstránení. Je to nevedomá reakcia mysle na rozpory medzi postojmi (znalosťami, vierou, správaním) a skutočným stavom veci.
Dochádza k tomu preto, lebo ľudia majú vrodenú tendenciu konať v súlade so svojimi postojmi.


No a z toho vznikajú potom také "haluziny", ako tu občas niektorí predvádzajú, napríklad keď:
- o niekom, kto prikladá fotky, napíšu, že nefotí
- alebo keď pingpongistovi, ktorý trénuje niekoľko krát týždenne, chodieva na turnaje a hrá v lige, napíše, že nešportuje
- keď zážitky a skúsenosti (ktoré sa musia prežiť a bežný človek ich nemá odkiaľ vedieť) označuje ako vymyslené
- alebo keď o niekom prehlási, že nie je skutočný človek, ale len projekt redakcie digiarény
8-P

-- 23. 7. 2017 23:09 --

Jaj už viem .. to je konfirmačné skreslenie:
Ľudia majú tendenciu nevyhľadávať in-formácie, ale kon-firmácie (konfirmačný bias). Fakty prísne selektujeme, a čo nie je v súlade s našimi názormi, ignorujeme alebo tomu neprikladáme dôraz. Naopak, idey, ktoré vyhovujú tomu, čomu už vopred veríme, alebo sú nejakým spôsobom zviazané s našou identitou či identitou skupiny, ku ktorej sa hlásime, považujeme automaticky za dôveryhodnejšie a pravdivejšie.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 24. 7. 2017 03:29

Brýtro, přesně jsi popsal svou diagnózu Ganče, jsi konfirmační skreslovač :mrgreen: ...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 7. 2017 04:47

Ránko! Ganec hodil parádnu tirádu? Tak to si nechám na prestávku v práci...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 24. 7. 2017 05:20

Alešak píše:Brýtro, přesně jsi popsal svou diagnózu Ganče, jsi konfirmační skreslovač :mrgreen: ...

Ne tak docela, v citacích se píše o lidech, Ganec je jiná entita. Kdo jste viděli sci fi Příchozí tak víte, že až pochopíme plně jeho jazyk, tak se vše naprosto změní a nic už nebude jako před tím.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 24. 7. 2017 09:02

Alešak píše:Brýtro, přesně jsi popsal svou diagnózu Ganče, jsi konfirmační skreslovač :mrgreen: ...

Asi tak :-)

BTW, som teraz v Chorvátsku,skóre je: základné a vyššie APS-C a FF (50:50, čo ma celkom prekvapilo ),videl som jeden oly, no a drvivá väčšina sú mobily. Takže nejaké nahradenie sa nekoná. Mam so sebou 16-80 a 100-400, podarili sa celkom pekné letovky (po návrate postnem). Milo prekvapila sigma 100-400.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ondrasheq 24. 7. 2017 09:55

https://www.digimanie.cz/nikon-si-paten ... enzor/7004

To bude vtipný, až ta firma, na kterou teď tolik lidí kydá hnůj, všem vytře zrak.
Zakřivený senzory jsou logická (r)evoluce, už se na to těším.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 24. 7. 2017 10:21

Dobrý business pro výrobce, aby zákazník koupil nové verze objektivu pro zakřivený snímač.

Možná to ale skončí jako s televizemi, nebudu řešit, že z důvodu nespokojenosti s nabízenými programy se na ni skoro nedívám a fakt, že třeba ligu mistrů ve fotbale už ani nevysílají, ale ještě v době, kdy vysílali, byl nejlepší obraz na prehistorického televizoru Sony Trinitron, na plochých a zakřivených televizích jsou pro moje oči divné jak barvy, tak hlavně let míče, nepomohly jim ani vysoké frekvence ani různé ty speciální Motion programy, i když co si budeme povídat, nejlepší prožitek je na stadiónu.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků