Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 7. 2017 12:13

Jak sis je vychoval, takový je máš. Můj šéf se pár let po svatbě rozvedl, chtěl to své tehdy tříleté dceři kompenzovat, tak jí kupoval drahý dárky, bral ji na zahraniční dovolené, na dlouhodobé zahraniční pobyty (rok a víc v USA, Francii...) i různé kratší mise po světě (Japonsko, Havai...) a všechno komplet zatáhl včetně jejích jazykových kurzů atd. Dnes je dceři přes 40, vdala se do ciziny, občas si odskočí domů a vymyslí luxusní dovolenou třeba v Dubaii, kterou tatínek oběma platí. Prodala byt, který jí před lety tatínek koupil, nutí svou matku, aby po smrti manžela svůj luxusní byt v centru vyměnila za menší a rozdíl jí dala, požaduje po otci, aby na ni ve svých 67 letech převedl loveckou chatu na skvělým místě za městem, na níž on tráví všechen volný čas. Tuhle jel za ní na týden do Norska a do šrajtofle si přibalil 2 tisíce Euro, aby ji tam nic nestál. ...Přitom není líná ani nešikovná, jen si zvykla na standard, na kterej normální prací jeden člověk nevydělá.
...Jel bych jen s manželkou a puberťáky nechal doma. Nemusí být všude.

-- 22. 7. 2017 13:20 --

Moje nejdražší dovolená stála 12 tisíc Kč/14 dní ve Skandinávii. Letenka, autopůjčovna ve více lidech a pár nákupů v sámoškách.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 7. 2017 12:27

lukas_highenergy.cz píše:Proboha Ganče, ty myslíš, že tohle zajímá někoho jiného, než tebe?
Ty kde žiješ? Vari v komunite ľudí, čo kupujú foťáky podľa čísiel a vôbec sa nepozerajú na skutočné vylepšenia? :--
Tieto "detaily" fakt ľudia riešia!

Keby mi ten kámoš (čo chce upgradnuť 6D) nepovedal, že u 6DII je totálny prúser to, že už nemá 2 karty, tak by som to tu ani len nespomínal.

lukas_highenergy.cz píše:neznám nikoho, kdo fotí produkčně, má vybudovaný nějaký systém, potřebuje upgradovat tělo a řeší to s někým v gancově stylu .. takový člověk snad ví, co chce a proč
Veď práve .. občas fotievame spolu, tak už vie, že to čo fotí, sa už dá nafotiť aj jednoduchšie ako to robieval doteraz.
(už napríklad vie, že stabilizácia a detekcia tvárí skutočne fungujú .. a dokážu tak citeľne zvýšiť úspešnosť fotenia akcií)
No a nie som jediný, kto mu ukázal, že sa to dá aj inak .. ďalší kamoš si kúpil Fuji XT20 so "seťákom" .. je to síce krok späť v kvalite (oproti D610) .. čo ale neberie tak tragicky, len si musí na niektoré veci (napr. na ISO/čas) dávať trošku väčší pozor, čo ho viac núti zlepšovať sa .. ale inak si pochvaľuje, že tým ušetril kvantum času v postprocessingu (okrem inej pridanej hodnoty).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 22. 7. 2017 12:47

My jsme dohodnuti, že dostanou něco málo do začátku, ale jinak se musí o všechno postarat sami, jsme dohodnuti, že např bydlení za ně řešit nebudeme. Asi jim trochu pomůžeme, pokud budou na vysoké škole, ale nebudeme to přehánět.

Oni už s námi brzy přestanou jezdit, už teď tráví většinu času se svými vrstevníky, na volejbalových a uměleckých akcích. Příští rok, až budou splňovat věkový limit, je naženeme kvůli zkušenosti na nějakou nepříjemnou brigádu, třeba do nějakého potravinářského řetězce, aby je to motivovalo se vzdělávat a živit se jinak. Nemůžeme ale tlačit na pilu, Micina je schopná zpeněžit své počítačové a umělecké dovednosti, chce to jí občas usměrňovat, aby nepřekročila rozumné meze svého podnikání, to samé její bratr, který se stále více uplatňuje jako herec, aby se kvůli nějakému vzdoru neukvapili.

Za ta léta, co s námi jezdí na dovolené, byli na většině míst v Evropě, které jsou dosažitelné autem, protože létáme spíše výjimečně a vlakem jsme ještě nikde nebyli. Nebyli jsme s nimi v Albánii, Rumunsku, Řecku, Bulharsku a Turecku, Skotsku, Irsku a na Islandu. Island pro ně zatím není a do Bulharska, Rumunska a Turecka nás to neláká, do Řecka poletí se spolužáky, pro mne je tam přes léto horko, které se nedá uchladit ani pivem.

Jinak s těmi kartami to nijak kriticky nevidím, u D50 jsem s jednou kartou vydržel 5 let a nyní s D500 má fakticky také jen jednu kartu, protože u Foto Škoda při mých občasných návštěvách G-čkovou Sony XQD kartu neměli a přes ebay jsem byl líný jí objednat, stejně je to jen na desktop, není adaptér mezi xqd kartou a iPadem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 22. 7. 2017 13:44

Ganec si ty "kamaráty", co si od něho nechají radit foťák, normálně vymýšlí a ještě navíc tak blbě, že je to strašně moc zřejmé. ;-)
Chápu, že některá ořezání novějších modelů jsou vhodným námětem pro Internetové diskuze, ale neumím si představit exota, který by spokojeně fotil a pak najednou byl bezradnej, protože příští model má jen 1 slot na kartu. Mám dva sloty a používám je tak, že ten druhej je vlastně úschovna té druhé karty kdybych tu první dofotil. Kdyby mně ten slot sebrali, musel bych si dát tu druhou SD kartu do peněženky. To by byla tragédie epických rozměrů. Když jsem někde, tak každý den večer kartu kopíruji do notebooka. Neukládám paralelně na 2 karty ve foťáku, nejsem profesionál, který zbyl jako jediný k nafocení inaugurace amerického prezienta.
Ganec má ve foťáku taky jen jeden slot.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 22. 7. 2017 14:04

Fakt si neviem predstaviť fotografa - ktorý si nechá radiť od najlepšieho nefotografa :)
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 22. 7. 2017 14:07

Ale zas ten prúser, keď budem jediný pri pristátí ufo a kurňa len jeden slot!
P. S. A možno sa ešte dozvieme, že G má poradenskú firmu na výber foťáku profíkmi! Len ten brácho mu to kazí a stále fotí a stále fotí. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 7. 2017 14:21

V zrcadlovce jsem měl dvě hnízda na karty a nepamatuju kdy jsem to využil, v omd1 mkii už se to pro video docela hodí. Akorát, že nebyl důvod, protože je furt lepší panas na tyhle veci. Každopádně jsem spíš řešil baterky. U Olyka je po problémus baterygripem, je problém vycucat obě baterky za jeden den. Panas je trošku žravější, ale s třemi si na den vystačím. Pro video mám na rigu baterku a z ní se pěkně nechá sosat panasek. Ve studiovych podmínkách se můžu připojit přímo na šťávu a pohoda džez
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 7. 2017 14:32

Dva sloty mám od roku 2010 a používal jsem je v modu slot1 a až se naplní slot2. Někdy loni jsem to změnil na zálohu do slotu 2 a připadá mi to jako blbost, protože pak akorát zapomínám mazat druhou kartu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 7. 2017 18:03

Kdyz clovek nese prapor nejake idei, ma jakoby nahodou hodne pratel a znamych, kterym ta idea pomohla. Ja bych se nedivil, kdyby nakup Olympusu sefa spedice u Gance ve firme zachranil zivot jemu, jeho manzelce a zakrslemu kralikovi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 22. 7. 2017 18:18

Treba se jednou Ganec vypracuje do Evropske komise pro harmonizaci fotografickych systemu a zavede ten Olympus zakonem...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 7. 2017 18:21

Ja by som sice dva sloty na kartu urcite nevyuzil, ale myslm, ze v profi zariadeniach rozhodne vyznam maju, takze by som to neodszuoval. Na druhej strane, neviem preco to ludia ocakavaju od 6D. Je to amatersky FF. Suhlasim ale s tym, ze 6D MK II je sklamanim. Aspon pre mna.

Tiez sa da suhlasim s tym, ze u CSC je pokrok rychlejsi, ale to bude jednak vyssim potencialom a jednak tym, ze este stale nefunguju poriadne a je tam vela veci ktore potrebuju vylepsit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 7. 2017 18:55

Zase je to trochu v kreci. To ze je Ganec postavicka hodna pozornosti neznamena, ze se s nim nemuzeme podivovat, ze jeden model ma a nastupce po 4 letech ne. Jak pise TX, to je hodne k diveni. Dolgoruv pribeh za pochvalny bod, to pribehy jako kdyby byly ode mne. Mit nejdrazsi dovolenou za 12 ve veku 21 let asi OK, ale pozdeji se to neda, nebo je tam trochu riziko, ze dotycny je skudla. Ja mam rekord z roku 1995, kdy jsme si vzal dovolenou (studenti se nepocitaji) a odjel autobusem do Nachoda a sel pesky po pevnostni linii do Kralik. Stalo me to 300 Kc. Vubec nechapu co jsem jedl, do vesnice se slo asi 3x. Dneska jedu v patek na chalupu, vracim se druhy den v 17:00 a mam dve velky papirovy kabele jidla a piti.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 7. 2017 20:01

Škudlily máme v rodině zastoupené hojně, asi největší je strýc z Brna, který naškudil na francouzskou Polynésii, ale koupil si to bez jídla a jedl prošlé Májky, jedna byla evidentně zkažená a on ji přesto snědl, přece jí nevyhodí, takže strávil skoro celý pobyt na toaletě a málem skončil v nemocnici.

Já jsem v rodině zase za strašného plýtvala, přestože jím i sýry s plísní a piji stará vína.

On každý má také jinou představu o dovolené, já se o dovolené nechci s nikým družit a nechci nic většího řešit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 22. 7. 2017 20:18

On každý má také jinou představu o dovolené, já se o dovolené nechci s nikým družit a nechci nic většího řešit.

Presne, aj keď najlepšia dovolenka pre mňa je poslať ženu a deti k moru do all inclusive a stráviť 2 týždne v dielničke, žerúc špekbuřty, tlačenky a všetko čo mi inak manželka nedovolí...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 7. 2017 20:45

Já se zase strašně rád o dovolené přestávám holit. Mám asi dost testosteronu, takže po týdnu jsem zarostlý jako robinson, už jsem s tím měl párkrát problém na letištích. Naposledy jsem mohl mít problém i v autě, německé úřady kontrolovaly auta přijíždějící z Rakouska a Itálie, naštěstí zrovna řídila manželka a já seděl vzadu.

Dovolené někde v resortu all inclusive mi připadají jako strašná nuda, navíc mi tam většinou nechutná jídlo. Kromě souložení a míchaných drinků s deštníčkem to bývá dost o ničem.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků