Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 6. 2017 13:56

.ce., já taky. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 26. 6. 2017 15:14

Zdravím .ce., už jsem měl strach, že jestli se mu něco nestalo.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 6. 2017 16:44

Hádam že .ce fotí. Tak čo by tu robil?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 26. 6. 2017 17:52

Ja som sa bol vcera prejst len tak mestom aj so Sigmou Art 30/1,4, ktora vlastne nie je Art (ako zistil Cvach) - resp. je na nej iba napis Art, aby sa lepsie predavala.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 6. 2017 20:13

Landov, to si si zobral tuberyho tyčinku a šiel si fotiť aberyho krajinku? ;-)

FYI: https://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses-by-line/
Art Lenses:
Engineered for those who see photography as a critical expression of self, our Art line offers sophisticated optical performance and abundant expressive power to deliver faithfully on your artistic vision.

Contemporary Lenses:
Engineered for today’s photographer who wants to do it all, our Contemporary line combines superior optical performance and compactness for high-performance lenses that cover a wide range of needs.


=> teda ako vidíš, je to len marketingový názov, ktorý neznamená nič špecifické, len samé reklamné kydy.
No ale na teba to zjavne zabralo, keďže si myslíš, že "Art" znamená niečo viac...

.. a mne tu niekto vytýka press releasy .. :oboze
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 26. 6. 2017 20:28

Bože růžo, teda Ganče, chytni nějakou tu Sigmu do pazourů a pak něco říkej.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 6. 2017 20:28

hehe:

https://www.reddit.com/r/photography/co ... h=f950d218

Q: What is an "art" lens? Curious. I keep hearing about them but no idea what it means? Finer details? Better bokeh?
A: It's a Japanese word that means "expensive".

:D

-- 26. 6. 2017 21:29 --

Mikeczcz: ale ja Sigmu 30/1.4 mám ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 26. 6. 2017 20:43

Ganec píše:Landov, to si si zobral tuberyho tyčinku a šiel si fotiť aberyho krajinku? ;-)

FYI: https://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses-by-line/
Art Lenses:
Engineered for those who see photography as a critical expression of self, our Art line offers sophisticated optical performance and abundant expressive power to deliver faithfully on your artistic vision.

Contemporary Lenses:
Engineered for today’s photographer who wants to do it all, our Contemporary line combines superior optical performance and compactness for high-performance lenses that cover a wide range of needs.


=> teda ako vidíš, je to len marketingový názov, ktorý neznamená nič špecifické, len samé reklamné kydy.
No ale na teba to zjavne zabralo, keďže si myslíš, že "Art" znamená niečo viac...


.. a mne tu niekto vytýka press releasy .. :oboze


Bozemoj, ty si este vacsia tupelo ako som si myslel :mrgreen: :-P
A realne fotenie ta obchadza este viac ako realita. Tvl, to snad nie je ani mozne :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 26. 6. 2017 20:59

Landov, bohužel to možné je.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 6. 2017 20:59

Ganec: ART ma inu optiku. Co je na tom tak tazke k pochopeniu ? :)
Na marketingove kydy je expert Olympus. Aha , ale tam je to ok :D .. ale psst, na teba to zabralo. Tie Olympusacke :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 6. 2017 21:17

Ganec mi stále víc připomíná hradního mluvčího Ovčáčka . takže podle tebe, ty voe, není rozdíl mezi Fabií a Octavií? To jsou totiž také jen marketingové názvy.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 6. 2017 00:03

landov píše:Bozemoj, ty si este vacsia tupelo ako som si myslel :mrgreen: :-P
A realne fotenie ta obchadza este viac ako realita. Tvl, to snad nie je ani mozne :D
bla bla bla bla bla bla bla bla.
(v skratke: urážka, trápny smajlíci, urážka .. neadresný povzdych, ešte jeden falošný smajlík)

Takže priznávaš, že netušíš, aký je skutočný rozdiel medzi "Art" a "Contemporary" ]:-<
To som si myslel. Proste si sadol na lep marketingu Sigmy. A nehodláš si to priznať.
(pekne to ukazuje, že stačí voľáky produkt nazvať pekným názvom a neznalý zákazník sa nechá zmanipulovať)

standavfr píše:takže podle tebe, ty voe, není rozdíl mezi Fabií a Octavií?
Ty voe .. toto mi vysvetli, ako si k takejto dedukcii došiel. Nezmienil som ani slovko ani o fabii, ani o oktavii.
Tak prečo mi vkladáš do úst klávesnice to, čo som nikdy nenapísal a nikdy nenapíšem?
(prečo píšeš "podle tebe", keď ja s tým tvojim výrokom nemám vôbec nič spoločné?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 6. 2017 01:10

Gancov problem so Sigmami je rovnaky ako s Olympusom. Ma len PENa, takze nic viac a nic lepsie pre neho neexistuje a vsetko nad maly snimac je len marketing.

Podobne je to so Sigmou. Ma len Contemporary, tak zase place, ze ART je len marketing.

Pozri Ganec, kedze sme uz viac krat videli, ze citat nevies, tu mas vysvetlivky:
http://sigma-rumors.com/2014/11/art-con ... ts-lenses/

Mal by si viac zarabat :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 27. 6. 2017 05:31

Ganec píše:
landov píše:Bozemoj, ty si este vacsia tupelo ako som si myslel :mrgreen: :-P
A realne fotenie ta obchadza este viac ako realita. Tvl, to snad nie je ani mozne :D
bla bla bla bla bla bla bla bla.
(v skratke: urážka, trápny smajlíci, urážka .. neadresný povzdych, ešte jeden falošný smajlík)

Takže priznávaš, že netušíš, aký je skutočný rozdiel medzi "Art" a "Contemporary" ]:-<
To som si myslel. Proste si sadol na lep marketingu Sigmy. A nehodláš si to priznať.
(pekne to ukazuje, že stačí voľáky produkt nazvať pekným názvom a neznalý zákazník sa nechá zmanipulovať)

standavfr píše:takže podle tebe, ty voe, není rozdíl mezi Fabií a Octavií?
Ty voe .. toto mi vysvetli, ako si k takejto dedukcii došiel. Nezmienil som ani slovko ani o fabii, ani o oktavii.
Tak prečo mi vkladáš do úst klávesnice to, čo som nikdy nenapísal a nikdy nenapíšem?
(prečo píšeš "podle tebe", keď ja s tým tvojim výrokom nemám vôbec nič spoločné?)

Hej ?...posledne ti to bolo po x-ty krat predhodene
viewtopic.php?f=212&t=1246947&p=11599518#p11599518
Mimochodom, nemal som ako sadnut na lep marketingu (ani Sigmy, ani inej fy). Narozdiel od hltaca PR zvastov ako si ty, tak ja tieto omacky preletim jednym okom a zaujima ma specifikacia produktu. A ani nahodou sa nepustaj do nejakych naznakov analyz spravania druhych ludi (to je len dobra rada) - nemas na toi ani kvalifikaciu, ani vlohy...a IMHO mas asi dost starosti sam so sebou. Takze klidek, zober si nejaky novy PR od Olyho, nahraj si pripadne novy FW do PENa a vytesuj sa ako si dobehol ludi, co si kupili Sigmu ART a pritom ty mas to iste, len si sa nedal nachytat ! :mrgreen:
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 6. 2017 05:42

Tiez sa nechal nachytat, kedze si kupil APS-C objektiv na m4/3 telo :-P
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků