Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 1. 2017 14:21

Cvachu o pět jsi nepochopil psány text.což nepřekvapuje. Jo má to artefakty a nevšiml si toho jen Karol. Ale o tom moje psaní nebylo.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 22. 1. 2017 23:09

viete mi odporucit kvalitne adaptery aby som mohol pouzit objektivy m42 a pentax (PK) na micro 3/4 ? :hm
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 23. 1. 2017 02:17

Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ady_h 23. 1. 2017 12:21

diky, idem na to :-))
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 26. 1. 2017 08:31

Me by zajimaly zkusenosti s neznackovymi adaptery 4/3 na m4/3. Original je silene drahej, tak uvazuju o levnejsi nahrade.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 26. 1. 2017 09:35

rodri, používal jsem adaptér Viltrox a fungoval bezproblemove.Kamarad ho má doma do kupoval originál kvůli OMD 1, tak se ho muzu preptat na srovnani. Já už ho nemám. proto ze jsem 43 skla prodal
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Helekenkeleken 26. 1. 2017 17:52

sry, ale proč je u bezrcadla vs. zrcadla lock ?
Helekenkeleken
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 26. 1. 2017 18:41

Grimjaur, dik. Mel bych na tebe jeste jednu prosbu. Je u G80 videt oproti E-M 5 I pokrok? Jde mi o celkovy dojem z pouzivani fotaku, AF, hledacek at. Proste o to, jestli je tech par let vyvoje poznat. Dik.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 26. 1. 2017 22:47

Rodri, jednoznačně je G80 jeden z nejlepších fotáků systému mFT. Přímé srovnání už teď neudělám, ale osobně se mi jeví výstup lepší než z OMD 5 MKII (hi-res neberu jako smusluplnou funkci a proto jsem ji krom zkoušky ignoroval).
První pětka je slušný foták s 5osým stabilem první generace. Video ještě nebylo to pravé ořechové, ale použitelné (taky jsem tehdy Tomáši Viktorovi dával dost připomínek).
Takže v rychlosti srovnání OMD 5 MKII, třeba ti to pomůže
1. Stabilizace: plus minus stejný výkon panas navíc spolupracuje s optickým stabilem ve skle (jen lumix)
2. Výstup při focení mi přijde ostřejší (připomínka pro cvacha, ignoruju Hi-Res)
3. Stavba těla ve prospěch Panasu, lepší grip, který je nutno na OMD 5MKII dokoupit.
4. Tělo G80 se dost podobá OMD 1, ale má drobet jinak rozmístěné ovládací prvky. Pro mne opět logičtěji u Panasu, ale to je věc názoru, u sebe preferuju líp Panase pro natáčení videa.
5. Hledáček je plus mínus stejný
6.Zastavím se u videa, Panas má 4k, či spíše UHD oproti "jen" Full HD u Olyka. Možnosti nastavení dat jsou v případě oly širší, nabízí ALL in, víc dat toků. Což je třeba, protože při porovnání s G80, která pro 1080/50p nabízí jen 28Mbits a přesto je výstup z Panase opět o chlup lepší. Další věcí je pak profil Cinelike D a V, což je pro další zpracování v PC celkem dost velký bonus. Ořez na videu je u Olyka trošku větší než na Panasu v případě 1080p a skoro stejný, když Panas točí do 4K. Rychlost ostření je opět rychlejší u P.
7. když už jsem u ostření, tak i staré sklo Lumix 20/1,7 je svižnější
8. poslední bod je takový postřeh u skla 12-50 což není žádná hitparáda, ale kompromisní univerzál. Nasazený na G80 podává o třídu lepší výkon. A při natáčení do 4K jsou výsledky super. Na turistické točení i focení pohoda.
9. Sklo 12-60/3,5-5,6 je hodně dobré a doporučuju koupit v setu.

Jinak OMD5 MKII jsem používal rád a je to super stroj, zrovna tak mě bavila před lety i první generace. Ten vývoj jde ale poznat, hlavně když P začlo používat stabil na senzoru. A proto se těším na GH5.

https://www.youtube.com/watch?v=10lE_YqNNsk turistická ukázka z ruky
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 27. 1. 2017 07:04

Helekenkeleken píše:sry, ale proč je u bezrcadla vs. zrcadla lock ?


Tak hospodu mi zavreli a ja na služobke s wifi. To naserie...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 27. 1. 2017 07:53

Grimjaur píše:Rodri, jednoznačně je G80 jeden z nejlepších fotáků systému mFT. Přímé srovnání už teď neudělám, ale osobně se mi jeví výstup lepší než z OMD 5 MKII .


Pokud se týče videa tak možná. Pro fotografii je výstup podobný pro všechny 16Mpix, a to už od Pan G3. Pokrok ve výstupu nastal až u 20Mpix (GX8, GH5, PEN-F a E-M1 ii) - hodnotím samozřejmě pouze RAW. Technicky jsou na tom Panasonic a Olympus vždy podobně, mimo vzhledu, kde Olympus jednoznačně vede (pro mě nezanedbatelný parametr).
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 1. 2017 08:04

Zbynku. u videa jistě a u fotek taky. což jsem se mi potvrdilo na jinak hodně průměrném skle 12-50. Ale jde jen o můj názor na něco co jsem používal trošku dýl. Jsem olympusák, ale nemám klapky na očích. Jinak kdyby chtěl rodri srovnání s novinkou OMD 1 Mkii, tak mu už ted napíšu ze je lepší než panas G80. Např stabilizace je fakt hodně geniální.
Naposledy upravil Grimjaur dne 27. 1. 2017 08:15, celkově upraveno 1
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 27. 1. 2017 08:07

úprimne mám tiež radšej olouša. Dokonca na prechádzky mám radšej olyho ako nex, hoci obrazovo je to naopak.
Proste s olym mám ten pocit zábavy pri fotení, ťažko to definovať. Ale to funguje dlhodobo, už od E-620.
Ale faktom je, že Panasonic v poslednom čase slušne pritlačil na vybavenosť foťákov a hlavne robí cenovo dostupné slušné sklá ako 12-32, 25/1,7 alebo 12-60. Bohužiaľ cenovo uletená špička olympusu ide mimo mňa, aj keď 12-100 je parádne sklo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 27. 1. 2017 09:17

Tak já mám taky raději Olýka než Paňáka, problém je v tom, že v současný době mi žádnej foťák od Olyho nevyhovuje a to buď technicky, nebo finančně. M1 II je cenově mimo, to už můžu koupit D 500 (velikost nehraje roli) a budu na tom výkonově ještě líp, zbytek Olýků má hodně slabý C-AF (mimo M1 I, tam je ale problém s dlouhými expozicemi ), to bych si moc nepomohl. Vzhled je vedlejší, na retro moc nejsem. Jenže Olýk má zase pár vychytávek ( treba live composite atd.) o který bych nerad přišel a který Paňák nemá, ten má zase podstatně lepší C-AF a daleko lépe ostří ve špatných světelných podmínkách. Takže zatím nevím.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 27. 1. 2017 09:59

Grimjaur píše:Zbynku. u videa jistě a u fotek taky. což jsem se mi potvrdilo na jinak hodně průměrném skle 12-50. Ale jde jen o můj názor na něco co jsem používal trošku dýl. Jsem olympusák, ale nemám klapky na očích. Jinak kdyby chtěl rodri srovnání s novinkou OMD 1 Mkii, tak mu už ted napíšu ze je lepší než panas G80. Např stabilizace je fakt hodně geniální.


Měl jsem postupně G3, E-M5, E-M5 ii a nyní PEN-F a skutečný posun v kvalitě výstupu byl až změnou z 16 na 20Mpix.


rodri píše:Tak já mám taky raději Olýka než Paňáka, problém je v tom, že v současný době mi žádnej foťák od Olyho nevyhovuje a to buď technicky, nebo finančně. M1 II je cenově mimo, to už můžu koupit D 500 (velikost nehraje roli) a budu na tom výkonově ještě líp, ...........


Radku, cena je skutečně vysoká (nechá se snížit různými bonusy od Olympusu - já objednal za cca 47 tisíc s "narozeninovou slevou"). Nakonec pokud neřešíš velikost, s D500 zřejmě chybu neuděláš.
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků