Selhání inicializace procesu přihlášení - instalace Win 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sprout 28. 7. 2011 15:53

Zdravím,
mám problém. Koupil sem si Asus K53E bez OS a po proběhnutí instalace Windows, po vytvoření uživatele, mi vyskočí tato chybová hláška: "Selhání inicializace procesu přihlášení", poté se notebook restartuje a pořád dokola se restartovává před bootováním. Windows jsou "originální" MSDN licence od školy.

Ví někdo co s tím?
sprout
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 7. 2011 16:43

Už se to tu někde řešilo.. zkus pohledat. Není to tak dávno, co se přesně ten samej problém řešil.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprout 28. 7. 2011 16:56

já vim, ale k ničeho shůdnému se nedošlo..
sprout
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 7. 2011 18:28

Zkontroloval sis, že obraz disku má stejný kontrolní součet, jako originál?
Zkoušel jsi DVD znovu vypálit?
Zkoušel jsi instalovat z flash disku?
Používáš instalační obraz s SP1 nebo bez?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sprout 28. 7. 2011 18:57

1) ano
2) ne, jelikož při instalaci na PC mi vše běželo v pořádku
3) ne, mohlo by to vyřešit můj problém?
4) bez
sprout
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 7. 2011 19:05

Vypadá to na rootkit typu bootviru.
Odstranil jsi během instalace OS ze systémového HDD všechny partition?Vyčistil jsi mbr?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprout 28. 7. 2011 19:24

odstranil jsem vše, jen přes instalační dvd win 7, mám to zkusit pročistit přes nějaký live CD linuxu?
sprout
Junior

Odeslat příspěvekod sprout 28. 7. 2011 20:24

v podstatě mám stejný problém, jako tady viewtopic.php?f=1864&t=1101341 i s tim obrázkem.. :(
sprout
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 7. 2011 20:57

V odkazovaném threadu se jednalo o technicky zastaralý nekompatibilní hw a problém byl vyřešen hned v první odpovědi.
V Tvém případě se jedná o moderní hw, plně kompatibilní s OS W7.
Vzhledem k tomu, že se jedná o NB z druhé ruky, nemůžeš vyloučit rootkit v systémové oblasti HDD. Oprava je bezproblémová, nemůžeš nic pokazit:
1) boot z DVD OS W7 SP1;
2) cmd
bootrec /fixmbr [ENTER]
3) exit -> restart do full GUI OS W7.
Funguje:
ANO:
OK
NE:
1) boot z originálního DVD OS W7 SP1 příslušné verze/edice/mutace (instalační DVD bez SP1 zahoď);
2) nová instalace OS;
3) Advanced Options -> odebrat všechny partition -> vytvořit systémovou partition (ostatní až v OS) -> instalovat.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprout 29. 7. 2011 10:50

Milanr1: Děkuji moc, máš někde plakát? Pověsil bych si tě nad postel. Až ten Fixmbr + nová instalace Win 7 SP1 vyřešili můj celodenní problém :)
sprout
Junior


Odeslat příspěvekod george_1 16. 9. 2011 18:53

Milanr1 píše:V odkazovaném threadu se jednalo o technicky zastaralý nekompatibilní hw a problém byl vyřešen hned v první odpovědi.
V Tvém případě se jedná o moderní hw, plně kompatibilní s OS W7.
Vzhledem k tomu, že se jedná o NB z druhé ruky, nemůžeš vyloučit rootkit v systémové oblasti HDD. Oprava je bezproblémová, nemůžeš nic pokazit:
1) boot z DVD OS W7 SP1;
2) cmd
bootrec /fixmbr [ENTER]
3) exit -> restart do full GUI OS W7.
Funguje:
ANO:
OK
NE:
1) boot z originálního DVD OS W7 SP1 příslušné verze/edice/mutace (instalační DVD bez SP1 zahoď);
2) nová instalace OS;
3) Advanced Options -> odebrat všechny partition -> vytvořit systémovou partition (ostatní až v OS) -> instalovat.


Milane,mam stejny problem....jak a kdy zadat prikaz cmd bootrec/fixmbr ? Instalacni DVD s WIN7 mi to nenabizi :-( Dik
george_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 9. 2011 18:59

Bootviry se nějak rozmáhají! ;-)
Postup:
Boot z DVD OS WNT řady 6
Opravit
cmd (= volba 5)
bootrec /fixmbr [ENTER]
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 9. 2011 19:01

viewtopic.php?p=7022015#p7022015

zajímá tě command prompt z druhýho obrázku
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitnevrela 19. 9. 2011 18:54

Mám stejný problém s mým novým HP ProBook 4730s. Vyzkoušel jsem oba Milanovy postupy, ale ani jeden nebyl úspěšný, co teď s tím?

V cmd mi to po příkazu bootrec /fixmbr ukázalo Operace proběhla úspěšně nebo tak něco. Jenže systém se stále restartoval a restartoval. Tak jsem zkusil variantu dvě: vymazat všechny oddíly, vytvořit jeden a na něj systém nainstalovat, ale také nic :-/
vitnevrela
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků