Návrh zbrusu nového gramofonu - dotazník

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krill 23. 3. 2018 11:24

Dobrý den,

Momentálně pracuji na vývoji nového gramofonu pro mou bakalářskou práci a byl bych velice rád, kdyby jste mi pomohli při navrhování NOVÉHO GRAMOFONU pro nejmenovanoou firmu.
Pomoci mi můžete vyplněním dotazníku, týkajícího se gramofonů a nebo svými typy, postřehy, nápady, problémy, se kterými jste se potýkali při manipulaci s gramofony - od otevření krabice po konečné zaklapnutí víka a uložení vinylu do ochraného obalu.
Co se Vám líbí a proč? Co se Vám nelíbí a proč? Jaký vzhled je Vám blízký? Jaké pocity by ve Vás měl gramofon vzbudit? Vzhledem? Barvou? Chcete jím zapůsobit na své přátele anebo spíše aby byl nenápadný a byl slyšet, když má být slyšet...

Budu moc vděčný za Vaše rady, postřehy, nápady, problémy a inspiraci pro vznik gramofonu určeného právě pro Vás.

Děkuji za pomoc,

Kryl

DOTAZNÍK ZDE: https://www.survio.com/survey/d/D3V1Y2N3Y5W9E7Y7O
Naposledy upravil Nick Cave dne 23. 3. 2018 12:22, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu, nezakládej další téma!!
krill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perpeťák 31. 3. 2018 22:15

Bylo mi potěšením, zaslal. Dávám přednost i vzhledově konzervativnímu řešení. Zrenovoval jsem si DUAL CS 506, ještě mi zbývá vyleštit víko či opatřit nové. Bylo to pěkné bastlení, ale znovu bych se do toho nepustil a koupil něco do deseti tisíc. Krom toho mám Garrard 404 s raménkem SME 9OO6 (nebo 6009?) zatím mimo provoz. Sice velmi ceněný, ale z mého pohledu kvalitativně dávno překonaný žentour.
Na gramofonu toho není co k vymýšlení až na zlepšení vlastností a snížení nákladů a tím i ceny.
Kdybych si sám dělal šasi, odlil bych ho z plasbetonu. Pro komerci šasi lehké duté, s uzávěrem, k naplněním pískem před sestavením.
Zásadním technickým vylepšením by bylo bezdotykové laserové snimání drážky. Pokusy byly, velmi drahé. S nynější technologií by to šlo levně. To by mohlo vést k renesanci zájmu o klasickou desku. Odpadlo by i opotřebení desky a snímacího hrotu, mechanické problémy bezprostředně spojené se snímáním. Zásadní růst kvality přehrávání. Jedinou komplikací by byl servomechanismus pro sledování drážky. Raménko by bylo tangenciální. Přesné sledování stopy zajištěno snímací hlavičkou vycházející z konstrukce přehravačů CD/DVD.

Perpeťák

-- 31. 3. 2018 23:31 --

Pokud konvenční gramofon, pak něco jako NC470, jenže z kvalitnějších materiálů a přesnější výroby. Jeden jsem dával do provozu, chytře navržený, ale kvalita výroby, hlavně talíře, děsivá.
Stačí poloautomat s vracením raménka. Přesné nastavení otáček.
perpeťák
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků