Vymena kablu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 20. 11. 2018 11:22

Zdravim,

neviete o niekom v ČR /ideálne v okolí Prahy/ kto by zvládol vymeniť kábel k slúchatkám?

Díky.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 25. 11. 2018 11:20

Nikto nič? :(
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Vlaste-79 25. 11. 2018 12:16

DAP:Astell & Kern KANN
Over-ear:AKG K-872
On-ear:Beyerdynamic DT 1350 PRO
IEM:Grado GR10,Astell&Kern Billie Jean,Sennheiser IE8
AMP:Arcam rHead
Vlaste-79
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 25. 11. 2018 12:41

kabelguru.cz
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 25. 11. 2018 15:57

díky za tipy..na sluchatkaservis som už napísal, ale pozerám že kabelguru.cz má sídlo v Prahe, tak sa idem ozvať aj im..
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 25. 11. 2018 18:36

Sluchatkaservis je tez v praze,konkretne ve stodulkach.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 25. 11. 2018 21:09

máš pravdu..tak uvidím aké dostanem od nich ponuky, a potom sa rozhodnem...ak to dopadne dobre, tak sa podelím o skúsenosť..a ak nie, tak sa podelím taky..:)

// kabelguru to nevedia spraviť, myslím, že nemajú know-how na výmenu kábla
// slúchatká sú už na ceste do https://sluchatkaservis.cz - pobočka v prahe vlastne nie je pobočka. Takéto opravy vykonáva pán priamo z domu v Strmilove
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 11. 2018 11:33

Ako mám svoj názor na šeďoura (jeden z Kabelguru ľudí) ale pochybujem, že toto
// kabelguru to nevedia spraviť, myslím, že nemajú know-how na výmenu kábla

je dôvod, skôr to bola otázka toho, že nemali napríklad konkrétny druh konektora, prípadne nemali info o tom aký kontakt je na akom pine (pokojne sa môže stať, že výrobca XYZ pre snahu mať proprietárny konektor zapojí piny úplne opačne), prípadne to bol neodpojiteľný kábel a to is už siaha zásah do slúchadiel a to už je riziko pre toho, kto to robí.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 28. 11. 2018 12:22

Také si to myslím.Kdyz jsm si u nich zadal redukci TRRS 2.5mm na 4pinXLR,poslal jsem jim piny a redukce byla zhotovena opravdu dokonale a za rozumný peníze.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 11. 2018 12:44

For dropadred: nevim,co presne myslis slovem "neodpojitelny". Takovy,co je nejak napevno zalisovan v konektoru,po otevreni sluchatek? Tak jako asi kazdeho mne bude drive,ci pozdeji zlobit kabel u dt 880,treba i nekde u konektoru,takze bych se rad dopredu nachystal,jake mohou pri oprave vzniknout potize.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos66 28. 11. 2018 13:50

U Beyerov sa ti rozpadne skor kabel ako konektor.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 28. 11. 2018 13:51

Můžu potvrdit, měl jsem Beyery DT770 a zpracování bylo hodně bytelný.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 11. 2018 14:08

No alespon,ze tak,rad bych se sluchatky nejakou dobu vydrzel,pred pripadnym upgrade.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 11. 12. 2018 11:02

Vyriešené!

Nakoniec som využil služby https://www.sluchatkaservis.cz/

26.11. som slúchatká posielal
10.12. som ich už mal doma - všetko funguje ako má.

Bola mi ponúknutá varianta výmeny kábla, dĺžka 1.5m, hrúbka 3mm, 6.3mm jack - za 2500 CZK.

Pán už mal kábel zhotovený, no nakoniec našiel variantu, kde by mohol byť pôvodbý kábel zachovaný - a len sa opravil konektor pri slúchatku.
Pôvodný kábel na slúchatkách bol o dosť kvalitnejší, byteľnejľší /vydržal 11 let/ a preto som túto variantu nakoniec akceptoval.
Milo ma prekvapilo, že mi to ponúkol sám od seba, vzhľadom na to, že oprava kábla nakoniec stála 1680 CZK /dobrovoľne mi spomenul levnejší variantu, čo sa zase až tak často nevidí/

Takže službu sluchatkaservis.cz vrele doporučujem, veľmi férový, profesionálny a rýchly prístup.
Pán so mnou vždy cez FB promptne komunikoval, a nikdy som sa nebál, že budem obeťou podvodu :D

Len dodám, že robia aj symetrické káble aj predelanie vstupov na XLR mini, ale cena bola na moje možnosti už pomerne extrémna /cca 10 000 CZK/

Posielam odpoveď od kabelguru:

Dobrý den, bohužel Vás zklameme. Ani v jedno případě toto neděláme. Kabel k Lawton Audio/Denon nemá konektory do mušlí, takže toto nepředěláme a symetrické kabely též neděláme.


Viacej ku kabelguru veľmi nemám čo dodať, evidentne to bolo pre nich neriešiteľné zadanie, a pre sluchatkaservis.cz rutinný výkon
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 12. 2018 16:47

A aký tam bol vôbec problém? Doteraz mi to nie je jasné.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků