Massdrop uvádí své první in-eary

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 8. 10. 2017 20:22

Massdrop začínal jako poměrně obyčejný group buy server, ale časem se z něj vyvinulo něco mnohem většího a minimálně na trhu se sluchátky se stal skutečně velkým hráčem. Bylo tedy jen otázkou času, když už jim nebude stačit obyčejná spolupráce s výrobci a přijdou s vlastním produktem.

Ten čas nastal a tak tu máme nové MASSDROP PLUS in-eary. Jedná se prý kompletně o jejich vývoj, celkové směřování má být něco jako UERM a Etymotic ER4, ale s pořádným basem. Na vývoji se podílelo i dost zkušených hi-fistů kolem SBAF, kteří těmto sluchátkům teď budují slušný hype.

Link se všemi informacemi a možností objednání: http://dro.ps/b/PYf77Dy/l

Cena - 299 USD

Osazení - 3 tlakové měniče Sonion, 1 na středy/výšky a dva na bas

Konstrukce - akrylová skořepina z 3d tisku, výměnný kabel s 2 pinem

Drop se spouští 10.10.6 am PT(u nás tedy 15:00)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 8. 10. 2017 21:30

Už jsem na ně koukal a jsem v silném pokušení si je objednat. Proto se uklidňuji tím, že výčnělek s konektorem na sluchátku mi trochu přijde jako pěst na oko (možná tam je kvůli úspoře na váze). Jack vzdáleně připomíná stejnou součást od Trinity Audio Engineering (vroubkovaná část je zde ve středu a místo pružinky je plast). Že by proto, že termín odeslání zatím není známý a bude zveřejněn v úterý :-P Hmm, racionálně zvažující jedinec by počkal až se objeví pár důvěryhodných recenzí a případně objednal až se drop bude opakovat. Pokud budou nějaké dětské nemoci, alespoň je vychytají...
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 8. 10. 2017 21:32

Výčnělek s konektorem má jeden hlavní účel. Umožňuje mít celkově menší skořepinu sluchátek, které tak sedí více uvnitř ucha, než u standardního designu, kde je na úrovni konektoru celá plocha skořepiny.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 8. 10. 2017 21:56

Říkal jsem si, že to bude tak nějak. Ostatně, mám cca týden dva TFZ Exclusive 5, které mají něco podobného, jen trochu elegantněji provedeného. A jsou opravdu komfortní.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 10. 2017 14:33

Drop spuštěn.

Odeslání odhadované na 16. ledna....
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 10. 10. 2017 19:55

S cenovkou jdou vcelku paralelne s Oriolus Forsteni,které mám stále na seznamu.Ted me ale odesla telka,tak si na ne budu muset holt pockat.Ale treba budou tyhle důstojným konkurentem,uvidíme,uslysíme.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 10. 2017 20:01

Pozor změna, odeslání se už posunulo ke konci února 2018 :D
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 8. 2018 11:18

Asi možná už mnozí zaznamenali, že jsem si pořídil zde nabízené Massdrop Plus špuntofony. Trošku jsem si o nich početl a zvědavost mne přemohla. Balení je velmi prosté, sluchátka jsou ve stejném pidipouzdře, které dával svého času Westone. Dá se koupit i na Ali za pár ďolíků. Podle mne totéž platí o kabelu. Je to taková šmodrchavá tkanička.
Zpracování mušlí je perfektní, já žádnou vadu nenašel. Tvar je poněkud avangardní, ale co se komfortu a izolace týče, tak je mimořádně funkční.
Zvukově se u mne nekonalo žádné prudké ohromení, ale to je někdy spíš ku dobru věci. Budu je teď pár dní poslouchat, aby si hlava zykla a potom zkusím něco málo napsat. Nicméně už teď lze říci, že vzhledem k tomu jak sluchátka vznikala a že za nimy nestojí přímo žádná s renomovaných sluchátkových firem, tak se celkem povedla.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 2. 8. 2018 13:01

Tak to jsem docela zvědavý na tvé dojmy. Vzhled, balení a hlavně ten kablík mě zrovna moc neokouzlil, dokonce ani za zajímavou cenu tady na bazáru.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 8. 2018 18:12

Já za sebe mohu prohlásit, že ostych a předsudky nejsou na místě. Zpracování a ergonomie mušlí je perfektní. Ucho mušle spolkne a během chvilky si je člověk už ani neuvědomuje. Krčky jsou výborně řešené co se týče tvaru, délky i zápichu pro pevné uchycení nástavců. Já nasadil své nejoblíbenější Spiral Dot od JVC a mohu s potěšením konstatovat, že krčky jsou pro ně jak dělané. Délka krčku umožňuje krapet hlubší usazení ve zvukovodu, než je často běžné, ale jak jsem už psal, díky špičkové ergonomii je usazení pevné a absolutně pohodlné. Ani během pohybu nic posluchače nenutí upravovat si usazení. Izolace je podle mne taky lehce nadprůměrná. Je logicky horší, než u custom mušlí, ale třeba v porovnání s Campfire Audio je špičková.

Poměrně darebné balení jsem už zmiňoval a rovněž tak dodávaný kabel je poměrně bídný. Na oko nevypadá úplně blbě, ale je to děsnej moták a ani zvukově si myslím neumožní vytěžit potenciál MD Plus beze zbytku. Takřka okamžitě jsem jej vyměnil za svůj kabel. Ten má jednak lepší ergonomii a ani zvukem nezklame. MD Plus mají utopené terminály, je tedy nutno toto brát do úvahy při případném nákupu kabelu. Patrně všichni výrobci značkových kabelů používají konektory, které lze pro MD Plus použít, nicméně některé nabídky z Ali je nutno z výběru vyřadit, jelikož konektory hluboké usazení neumožní.

MD plus intezivně poslouchám na Aune M1s a Shanlingu M0. Oba přehrávače jsou pro MD Plus zdatnými partnery. Malinko jsem so obával šumu na pozadí, ale s potěšením zjišťuji, že se nekoná. Nechci zatím detailně popisovat rozdíly přednesu z jednotlivých přehrávačů, ale obecně mohu říci, že zvukem jsou obě kombinace mému sluchu lahodící. Neslyšel jsem ani ETY ani UERM, kterým mají MD Plus vzdávat hold, tudíž nemohu hodnotit do jaké míry se to podařilo. Z toho co jsem četl jsou oba vzory známé svým detailním, referenčním projevem, ale s poněkud menší nabídkou v oblasti přednesu basu. A to je právě oblast, kde se MD Plus měly a i umějí pochlapit. Přednes spodního pásma je suverénní a je přítomný. navzdory tomu mi například v porovnání s Custom Art Ei3 chybí jakási tělesnost. Přirovnal bych to k přednesu regálových a sloupových beden. Bas je vykreslen precizně a jde celkem hluboko. Kupříkladu Y'all Want a Single od Kornu je předneseno s naprostou kontrolou. Středy jsou, stejně jako výšky spíš do rovna. Nejsem si úplně jist, zda-li bych je nazval jako referenční, ale nic nechybí, nepřebývá a nic se s ničím vysloveně neslévá. Podání scény je celkem precizní, stejně jako umístění instrumentů na ní. To co není úplně nej je rozlišení a z toho plynoucí podání detailů. V těchto parametrech MD Plus malinko podle mne ztrácí a u některých náročnějších nahrávek, zejména tam, kde je více informací v jeden moment, tak podání spodku dominuje až moc a tak se zvuk jakoby stává méně rozlišitelným. Dobrá zpráva je, že MD Plus nemají tendenci sykat.

Závěrem bych chtěl říci, že pokud budeme pitvat jednotlivé atributy zvuku, tak v některých budou MD Plus daleko před konkurencí i s vyšší cenovkou, v jiných se drží na úrovni své třídy. Nicméně, nebudeme-li hnidopichy a budeme je posuzovat jako celek, tak nelze něž konstatovat, že se jedná o zatraceně podařená sluchátka. Když jsem před časem zkušel poslouchat PP8 a porovnávat je se svými Andromedami, tak jsem psal, že ačkoliv Andromedy jsou technicky v závěsu za PP8, jsou mi milejší pro svou živost a emoci, kterou umějí hudbu korunovat. PP8 byly zvukově perfektní, ale pro mne absolutně bez emoce. MD Plus jsou někde mezi. Malinko jim chybí živost Andromed, ale stále mají šťávu, kterou PP8 neměly a celkem se jim daří zachovat věrný přednes, bez příkras a vymýšlení si. To všechno je ještě podtrženo jejich cenovkou, kdy za cenu jedněch Andromed či PP8 můžete mít MD Plus pro celou rodinu. Pro každého člena svoje. Tudíž za mne prohlašuji Massdrop Plus jako ideální EDC sluchátka a mají mé plné doporučení.

-- 2. 8. 2018 19:16 --

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 9. 8. 2018 07:06

Príma, díky za recenzi. :-)
Nečekal sem, že si povedou tak dobře.
Akorát, co znamená ta zkratka EDC ?
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 9. 8. 2018 07:15

EDC- Every day carry. Idealne neco univerzalniho, co kazdy den hodis do kapsy/batohu a mas to vzdycky pri sobe.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 13. 8. 2018 14:02

Aha, díky za poučení :)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků