Custom Art

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 9. 10. 2016 10:50

Mám půjčený Harmony 8.2 dema, původně jsem chtěl napsat nějakou mini recenzi jak u nás tak na headfi. Ale bohužel zdá se, že výběr nástavců a usazení prostě neni ideální tak napíšu už teď. Uvidíme ještě za týden.

Tak alespoň malé info zatím ohledně šumu :-)) na určitých zařízeních:
Chord Hugo (půjčené) v pohodě možná decentně (což prakticky znamená, že to je v praxi zanedbatelné).
Mytek Brooklyn šumí hodně strašně, no je vidět, že to není dělané na tento typ poslechnu, věřím, že s velkými sluchátka by měl tento kousek značně navrch proti Hugo, protože s reprem to je veliká paráda.
iPhone 5s nešumí a celkem můžu i říct, že zvukově to na telefon není vůbec špatný i když to hraje trochu na efekt. Nicméně Hugo hraje lépe značně dospěleji takže věřím, že i kvalitní DAP smysl má. Jak propojit Hugo s iPhonem nevim na to je potřeba asi nějaký kablík, nechce se mi do toho, ani to študovat..

Hugo je vcelku sympatický zařízení, už je mi jasný k čemu je to určené pro nenáročná velká sluchátka typu HE560, LCD a další planary, jistě i Grada a tak a špunty s kterými to bude fajn.
Laděním se to hodí k neutrálním věcem plus i které inklinují k lehce i tmavšímu projevu pak si dokážu představit, že to bude jistě lepší než Mojo, které naopak zase bude asi lepší když ty suchátka budou světlejší, že jo :-)) logiku to dává..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil hmpf dne 9. 10. 2016 11:20, celkově upraveno 2
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 9. 10. 2016 11:11

Ja je mam uz nejaky patek jako customy a k tomu rozepsanejch par odstavcu jako recenzi. Charakterem mi prijdou blizko LCD2, coz mi vcelku vyhovuje.

Edit: trosku lepsi fotka

Obrázek
Naposledy upravil sashafckinggrey dne 9. 10. 2016 12:57, celkově upraveno 2
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 9. 10. 2016 11:13

Fotku máš lepší než já, nevim proč jsem nastavil tak malý rozlišení no co už teď. Gratuluji customy budou asi sedět daleko lépe než ty jejich univerzální dema, přijde mi, že ten zobáček nechali dost tlustý takže těžký na to vybrat nástavce.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 9. 10. 2016 13:02

sashafckinggrey a ty si využil možnosť upgradu z Harmony 8? Ja teraz zvažujem nákup nových CIEM a zatiaľ je mojím favoritom Ultimate Ears Pro Reference Remastered. Ako alternatívu mám Perfect Seal Deca. Písal som im už pred mesiacom, ale zatiaľ žiadna odpoveď. No keď ma nevedia zobchodovať... Hľadám neutrálny model s čo možno najvyrovnanejšou frekvenčnou charakteristikou.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 9. 10. 2016 15:23

Ano, vyuzil. H8.2 nicmene model s nejvyrovnanejsi krivkou urcite nebude :).
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 9. 10. 2016 15:56

Lithrai ty UERR budou podle me vynikajici volba. Problem je, ze neutralni sluchatka pokud sou technicky na vysi nikdy nebudou nudna, protoze by mely hrat realne a dynamicky. Proto nechapu kdyz to clovek cte jak vetsina modelu jsou do V, W, U a ja nevim co jeste to spis vypada, ze ten co to ladi tak vubec nevi jak ma hrat kvalitni zvuk, jak se to nekomu muze libit? Pro priklad (hodne prehanim).

Jupitery i se zvyraznenymi vysky a Pristine R byly slibne, ale musel bych to mit doma. Taky ES60 se tvari jako polo referencnejsi mimo USA sou drahy strasne. Deca/AR6 jak zminujes taky popisuji jako neutralni. Pak mozna jeste ty Aether. Ale nejvetsi jistota budou asi ty UERR.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 18. 10. 2016 10:05

Poslední info k Harmony 8.2 včera jsem je poslal zpět už jsem musel. A podařilo se mi na ně nasadit víc nástavců a zvuk byl zase lepší. Ale stále platí to co jsem psal necítím, že to bylo ťip ťop tak nemá smysl něco psát. Jelt na headfi má kupu téměř všech customů tak jsem docela zvědavý na jeho battle 2 má tam i ty Harmony.
Spíš bych upravil názor na Hugo, šum tam přeci jen trochu je a proto se mi líbí víc iPhone světe div se. Takže Hugo alespoň přes USB na pc lepší volba pro sluchátka přes hlavu za mě..

Tady docela zajímavý vlákno na headfi ohledně "neutrálních" voleb customů (jen nějaký názory lidí, ale i tak aspoň nějaké info): http://www.head-fi.org/t/821503/the-pal ... soundstage

Takže ve výsledku UERM a AR6 by měly být podobné.
A to samé UERR a Deca, které by měly být naladěním hodnější k nahrávce než ty o řádek výše. A prý ty Deca lepší než Remastered (subjektivní názory majitelů co mají oboje, prý lepší výšky, spodek atd..) nicméně taky jsem četl, že pro mnohé UERR správným směrem lepší naž ta předchozí verze takže každý na to má trochu jiný názor, plus každý má jiné vybavení přehravač, kablík a tak..
Spartany vypadají hodně moc slibně podle popisu Mrazíka, podle toho vlákna z headfi jsou údajně neutrální zejmena z řady EE.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 23. 10. 2016 16:50

Kluci, tak nakoniec to dopadne úplne inak. Kúpil som Hidition New Tears 6 na reshell. Je to tá "novšia" verzia, frekvenčná charakteristika sa dosť blíži Olive-Welti krivke. Už to mám dohodnuté s Piotrom z Custom Art, že by mi ich prerobil.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 13. 11. 2016 16:07

Prepáčte, že vám tu píšem do témy, kde sa to vôbec nehodí, ale chcel by som sa s vami podeliť o skúsenosť. Nech to prípadne admini presunú.

Takže ako viete, kúpil som na reshell Hidition New Tears 6. Už ich má Piotr z Custom Art. Dnes ich meral a dosť ma to šokovalo. Zistil, že nefungujú správne. V pravej strane nehrá mid woofer a v ľavej nehrá sub woofer a mid woofer. Dal som mu zelenú, nech ich kompletne "rozrobí" a pozrie sa im na zúbok. Ak budú skutočne vadné meniče, tak neviem čo spraviť. Kúpil som ich od chlapa zo Singapúru a aj som ich chcel vyskúšať, keď prišli, ale on mal úplne iný tvar uší a mne vôbec nesedeli. Som zvedavý ako to dopadne, či som nakoniec nevyhodil kopec euráčov len tak von oknom, ako sa hovorí.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 11. 2016 18:58

Ajaj to nezní moc dobře, snad to dobře dopadne, za mě ten co ti je prodal tak bych mu to napsal a pokud je to slušnej člověk tak by ti to měl vrátit zpátky.

Jinak když je tohle vlákno tak pěkný :D tak dopíšu info. Četl jsem, že UERR se budou brzy v dohledné době dělat i v univerzální verzi což je podle mě supr novina jelikož se jedná pravděpodobně o špičkový model, pro mě to jsou s ES60 největší kandidáti..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 11. 1. 2017 21:41

Tak nakoniec všetko dobre dopadlo a 22.12.2016 som konečne dostal od Custom Art premušlené New Tears 6.
Přílohy
DSC_0004.JPG
DSC_0004.JPG (186.86 ) Zobrazeno 9261 krát
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod XYZMartinXYZ 12. 1. 2017 12:08

Sluchátka vypadaj moc hezky, ale docela by mě zajímalo, jak to dopadlo s těma nefunkčníma měničema. Měnili tam něco, nebo jen opravili zapojení?
XYZMartinXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 12. 1. 2017 18:13

Museli skúšať každý menič samostatne a po týždni sa opäť ozvali, že meniče sú vporiadku, v tom vraj problém nebol. Ale vedieť mi nedali, čo tam teda bolo konkrétne zlé. Možno tá pasívna výhybka, je tam docela dosť rezistorov (alebo čo to je). Piotr písal, že ak by boli skutočne zlé meniče, bolo by pre nich vpodstate nemožné ich spraviť. Hidition používa v New Tears 6 len meniče od Knowles Electronics, ale niektoré že sú proprietárne, vyrábané len pre Hidition. Tuším písal, že zrovna aj ten subwoofer. Neviem prečo s tým boli také komplikácie, oni už New Tears 6 v minulosti premušlovávali.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 2. 2017 20:29

Dnes jsem dostal po nepříjemných peripetiích na vyzkoušení Custom Art Harmony 8.2. Měl jsem to štěstí stát se účastníkem EU tour pořádané na HeadFi díky laskavosti Custom Art, kteří Harmony zapůjčili. Putovní kousek je v provedení universál, což je rarita, jelikož CA se primárně zaměřuje na custom provedení. Ve svém portfoliu mají několik modelů, kdy Harmony 8.2 jsou vlajkovou lodí. Další odchylkou od standardu je, že CA nabízí některé své modely krom akrylového provedení i ze silikonu.
Jak jsem už psal uni provedení mušlí CA normálně nenabízí, ale dá se s Piotrem dohodnout individuálně. Měl jsem trošku obavy z toho jak budou sedět, neboť zatím jsem četl spíš rozpačité dojmy na toto téma. Nicméně mám kliku a díky většímu cavum conchae jsem je ubytoval v uchu bez potíží a při použití SpiralDot nástavců ve velikosti L jsem dosáhl i obstojné izolace. Harmony mi v uchu sedí i za pohybu.
Ač jsou mé zvukové vjemy pouze velmi krátké a čerstvé, tak můžu napsat, že mají teplejší přednes se špičkovým přednesem basu a středů a v porovnání s tím, s méně prezentním podáním výšek a z toho plynoucí menší detailnost. Hodně záleží i na zdroji. Se Shanlingem M1 a ani iPhonem 6s ( s Hiby přehrávačem ) nikterak zvukově neoslní a absence výšek je hodně markatní. S xDueem X10 je situace lepší. Ne že by se zvuk prosvětlil, ale X10 jim dotlačí to co s M1 chybělo. Je možný, že X3 by byla s Harmony ještě lepší.
Nepoužívám originál kabel, mám svůj od PlusSoundu. I ten se asi podílí na slabší prezentaci horního pásma. Aktuálně nemám doma žádný čistě stříbrný kabel, který by mohl přednes výšek zvýraznit. Mám jen Linum balanced, možná ho přes víkend zkusím.
Teď jsem poslední dobou poslouchal jen levnější kousky s dynamickými měniči a ucho si musí zase zvyknout na ty tlakové. Ačkoliv se zdá, že mi zvuk DD vyhovuje více, než BA.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 2. 2017 11:26

Dostal jsem příležitost stát se součástí recenzní tour, která se pořádala na HeadFi a týkala se univerzální verze osmiměničových špuntů od Custom Art – Harmony 8.2. Přirozeně jsem se těšil, až mi sluchátka přijdou. Po nějakých dobrodružstvích s Českou poštou jsem je tedy koncem tohoto pracovního týdne dostal a pustil se do poslechu a sběru dojmů.
Custom Art je firma sídlící v Polsku a byla založena Piotrem Granickým v roce 2012. Jedná se tedy o celkem mladou společnost, ale za dobu své existence si už CA dokázali vybudovat slušnou reputaci jak u nás amatérů, tak i u profesionálních muzikantů. Ve svém portfoliu mají celkem 5 modelů od jednoměniče po zmíněný osmiměnič. Svá sluchátka vyrábí a nabízí v custom provedeních, ale na požádání jsou schopni nabídnout i uni verzi. Mušle vyrábějí buď ze silikonu nebo akrylu. Výhody i nevýhody jsou popsány na jejich stránkách.
Zmíněná tour byla uspořádána pro model Harmony 8.2 v uni provedení z akrylu. Četl jsem už nějaké kritické názory na ergonomii jejich uni mušlí, ale za sebe tento názor nesdílím. Sluchátka mi padnou takřka perfektně. Faktem je, že díky silnějšímu krčku je potřeba vybrat vhodné nástavce. Já začal se SpiralDot od JVC, ale následně jsem je vyměnil za SpinFit a ty mi sedí daleko lépe. Mušle jsou celé transparentní, faceplate je oranžový a jsou skrze něj vidět vnitřnosti. Mušle je medově hnědá. Fakt je že uspořádání střev moc oku nelahodí, trošku to připomíná hadí hnízdo, to propletení všech vodičů a zpětně jsem rád, že pro své EI.3 jsem vybral solid black provedení mušlí. Na levém faceplatu je logo CA, na pravém označení modelu. Harmony disponují 8 měniči ve čtyřpásmovém uspořádání – dva basy, dva plnorozsahové, dva středové a dva pro výšky. Frekvenční rozsah je od 10HZ do 20kHz. Objednání sluchátek je celkem standardní – vyberete model, nakonfigurujete design, pošlete objednávku, dostanete fakturu, tu zaplatíte, pošlete otisky uší a potom čekáte 5 až 6 týdnů.
Sluchátka jsem poslouchal se svým vlastním kabelem a ten jsem s dodávaným nesrovnával. První dojmy nebyly nikterak dechberoucí. Během posledních pár týdnů jsem poslouchal takřka výhradně buď hybridní anebo sluchátka jen s dynamickými měniči, takže přechod na čistě tlakové byl rozpačitý. Zvuk se mi zdál nijaký až nudný. Začal jsem tedy intenzivně poslouchat, a když si mozek zvyknul, mohl jsem začít sbírat dojmy k sepsání.
Mám aktuálně doma tři zdroje – Shanling M1, iPhone 6s s nainstalovaným Hybi přehrávačem a xDuoo X10. Začnu slabinami H8.2. Tou největší jsou výšky, které jsou utopené na pozadí a díky tomu Harmony nevynikají ani v detailech. Chybí jim jakási lehkost a jiskra. Naopak nejsilnější stránkou jsou středy a basy. Bas jde hodně hluboko a zní pevně a jistě. Ani u některých nahrávek od Korn není nikterak roztřepený. Středy jsou hladké a provázanost spodního a středního pásma je špičková. Celkově je projev H8.2 teplejší. Rozlišení nástrojů je na dobré úrovni, stejně tak jako jejich rozmístění na scéně. Prostor je lehce nadprůměrný. Vokály zní čistě, sykavky ani šum na pozadí jsem nezaznamenal. Harmony 8.2 bych nehodnotil jako vysloveně technická sluchátka, jsou spíše vhodná na pohodový poslech, umí velmi slušně zabasovat a zvukem se nesnaží posluchače unavit. Harmony jsou přímým konkurentem EE Athena, které jsem měl do nedávna doma. Atheny mají lepší rozlišení a větší prostor, Harmony jsou celkově vyváženější. Pokud bych si měl z těchto dvou vybrat, bral bych Harmony. Co se zdrojů týče, tak nejvíce se mi líbily s X10, která k nim díky své detailnosti pasovala nejlépe. Zvuk s iPhonem byl už moc tekutý, M1 na tom byla lépe, nicméně X10 se mi líbí víc. Osobně jsem nenarazil na žádný hudební žánr, který by na H8.2 zněl vysloveně dobře nebo vysloveně špatně.
Pokud tedy někdo hledá solidní sluchátka s teplejším zvukem a nevyžívá se v detailech, tak CA Harmony 8.2 může být dobrá volba. Zpracování je na špičkové úrovni, komunikace s Piotrem a jeho teamem je velmi otevřená a přátelská. Je prima vidět, že takřka za plotem máme možnost pořídit velmi solidní sluchadla na špičkové úrovni. Osobně si myslím, že v dnešní době mají Harmony tvrdou konkurenci i mezi levnějšími a zejména hybridními modely z Asie, ale vzhledem k tomu, co u CA dokázali za 5 let je jisté, že se máme ještě na co těšit.
Přílohy
IMG_5495.jpg
IMG_5494.jpg
IMG_5493.jpg
IMG_5492.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků