cim nahradit STR DG500

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kuba78 9. 6. 2017 10:12

zdravim zdejsi odborniky, premyslim ze nahradim svuj letity reciever Sony STR DG500. Zatim celkem postacuje, ale prece jen uz ho mam 11 let, tak nevim jestli neni cas. Meli byste tip na neco rozumneho levneho?
to co mam doma a co by se pripadne pripojovalo k recieveru je TV Sony (sony kdl-55hx751, casem mozna neco vetsiho), na vstupu asi kodi v raspi, Intel NUC, HDI Dune, mozna casem PS nebo Xbox. vse pres HDMI. Repro mam 2 x predni drevene grundig, 1 x center + 2 x zadni Jamo, 8ohmu.
co bych chtel aby to umelo - sem celkem nenarocnej, nejsem audiofil, je to tak maximalne na poslech radia a jako audio kdyz si obcas poustim filmy co maji lepsi zvuk nez stereo (BR, BRrip). Nepotrebuju milion nastaveni, spis at se vse nastavuje a prepina samo a at pripadne umi nahodit film i zena a deti (tedy idealne zapnu reciever - sam se prepne a nastavi). Airplay by se asi hodil.
Koukal sem na DENON AVR-X1300W, YAMAHA RX-V481, Pioneer VSX-831-B, Marantz NR1506.. proste sem si na eshopu vylistoval podle ceny co ma airplay podporu. Ale prijde mi to plus minus stejne.
Je neco, nejaka vec, funkce, co bych nemel opomenout co trba budu casem potrebovat, at mi reciever vydrzi dalsich 10 let? nejaky tip na nejlepsi ze zminovanych, pripadne nejaky jiny?

PS jediny pevny parametr je, ze to musi byt cerne :)
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 9. 6. 2017 14:15

S tou životností nevím, nevím, já kupoval před cca 4 roky yamahu 7.. řadu a kamarád onkyo 6.. řadu. Kamarádovi odešla hdmi deska po 1.5 roce (opraveno v záruce, jinak zesilovač docela topí), mně odešla napájecí část (oprava u kámoše za 500Kč, důvod poddimenzované součástky). Jinak oba zesilovače jsme koupili v německu přes známého, tehdy nás tam vyšly zesilovače o cca 3-4000Kč levněji než případně v ČR.
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba78 11. 6. 2017 10:57

tak to aby to vydrzelo 10 let je spis zbozne prani nez podminka - spis to bylo mysleno tak, aby "kdyby to nahodou melo vydrzet 10 let, ktere funkce by to melo byt aby v budoucnu nechybely".
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 12. 6. 2017 13:30

Pro příklad co bych chtěl já od recieveru:
1. mít výstup do dvou zón, zesilovač hraje buď v obýváku nebo v kuchyni a nebo obojí
2. nativně SPOTIFY, mám předplatné
3. Zvážit podporu 4K z důvodu koupě nové TV (ale spíš bych se na to vykašalal)
4. výstup 5+1 (mají všechny)
5. možnost nastavení repro (vzdálenost a zesílení) přes mikrofon (nevím jak jsou na tom nižší řady)

Air Play - je funkce hlavně pro IPHONE, když ho chce člověk používat na androidu, tak si musí zaplatit aplikaci cca 100-200Kč, mně to tehdy občas blblo, tak jsem si pořídil krabičku Chromecast AUDIO. Chromecast audio jsem zapojil přes optiku do zesilovače a pouštím si přes něj hudbu z aplikace: Spotify nebo BubbleUPnP (hudbu co mám na síťovém disku nebo mobilu)

FM rádio - u mé Yamahy bída (velmi malá citlivost tuneru), ale je možnost poslouchat internetové rádio nebo si koupit lepší anténu. Teď se postupně začíná vysílat i digitální rádio DAB+ a nejspíš časem nahradí FM rádio, ale bližší informace nevím.
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba78 14. 6. 2017 08:15

takze koukam ze se mi to celkem redukuje. vystup do dvou zon ma uz muj stavajici reciever a nikdy sem ho nepouzil, takze to asi nepotrebuju. Spotify - to je na zvazeni, zatim nepouzivam, mozna casem. 4k urcite - casem bude obsah, tak bude i televize. 5+1 vystup maji asi vsechny, nastaveni repro pres mikrofon snad taky (to uz ma muj stavajici. Airplay - ano, je to samozrejme kvuli jabkum (iphone, ipad, mac) ale celkem si me prekvapil ze existuje aplikace i na android. androida doma nemame zadneho, ale mozna casem neco poridim, takze krome airplay i chromecast?
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 14. 6. 2017 09:36

Chromecast audio (je to externi krabicka, pozor dela se i jina varianta s HDMI na prenos obrazu a zvuku) nepotrebujes. Ja si ho poridil jen z duvodu, ze zesilovac yamaha nepodporoval nativne SPOTIFY (novejsi modely uz ano).
feathoron
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků