55" TV do 750 Euro

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fargon 15. 9. 2018 11:33

Zdravim pani

Toto forum kontinualne sledujem uz niekolko rokov, ale az teraz stojim pred realnou situaciou, ked potrebujem kupit asap novu 55" TV. (starucka, ale stale funkca Sony KDL32W5500 je v novom byte skratka malicka.)
NA TV bude pustene MAGIO TV cez Full HD Arris STB, Sony BD player a Netflix 4K.
Lokalne vlakna mam preluskane a co to po na display specs poporovnavane.

Vyber som zuzil na nasledovne modely:
Philips 55PUS7272/12 (IP - 120Hz - Amblight)- Dovod zaradenia do vyberu je Ambilight, nakolko za TV mam dostatocny homogenny priestor, kde by vynikol. Netusim vsak ako funguje OS Android (Oreo update).
mall.sk 739 Euro + bonus Kawasaki howerboard, ktory snad za kilo niekomu predam
Hisense H55U7A (VA - 120Hz) - 699 Euro - Obrazovo zrejme nic lepsie v danom budgete aktualne neexistuje.

Prosim vas o porovananie modelov (Obraz, Zvuk, Plynulost OS), pripadne odporucenie ineho modelu napr. od Sony atd.

Dakujem pekne
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod teletub 15. 9. 2018 11:52

prilož 170 euro a máš o triedu dve lepšíe TV, Sony 55XE9005 za 920 éčiek v datart.cz ;-)
teletub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fargon 15. 9. 2018 19:46

Zial tolko penazi na TV nemam. :( 750€ je uplny strop.

Mate niekto doma ten Hisense aj doma?
Je ten Vida OS aj pravidelne aktualizovany?

Co ten Philips? Je to podla vas slusna volba?
Aktualne tam ma byt Android 8.0 Oreo (out of the box bol 6.0) Aka je rychlost a stabilita OS v tomto TV?

Vdaka
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod tttom 19. 9. 2018 10:27

Já jsem přemýšlel kvůli sportu (hokeji) buď nad touto SONY 55XE9005, nebo teď zlevněnou 55XE8596. Jako alternativu mám LG 55SK8000. Jde mi primárně o to, abych puk neviděl 3x... Máte někdo doporučení? Viděl jsem zatím v praxi to LG, ale nikde mi tam nedokážou pusti živě nějaký ten hokej.
EDIT: Sonky se bojím hlavně kvůli androidu, který otci na jeho TV z roku 2016 dělá neustále problémy.
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 9. 2018 14:36

ttom: problem nie je s Androidom, ale s jeho implentaciou a podporou API od Sony (ale tymto trpia aj ine android telky). Mna uz celkom omrzelo skusat rozne nastavenia, aby vsetko fungovalo ako ma a kupil som na skusku Xiaomi Mi Box 3. Skusal som dva dni a pred chvilou som objednal druhy kus do spalne. Ziadne problemy s DTS passthrough a pod. So 4K videami uz zadrhava v KODI na wifi (Sony sa ale v Kodi na 4K ani nechytila), ale USB->Ehternet adapter to plne vyriesil. A urcite vezmi XE90 a nie XE85, videl si ich niekedy vedla seba ? Obrazovo je tam rozdiel. A lcdcka od LG radsej tiez nie, tu na fore ich moc nechvalia, ja som mal moznost vidiet SK8500 a mne sa zdal obraz o cosi lepsi ako Sony XE85, ale zase horsi ako XE90.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 9. 2018 16:31

Problem androidu je hlavne v tom že zaňho je zodpovedny Google a nie samotny vyrobca. A Google na to často dlabe. Už to tu na fore svojho času vysvetľoval človek priamo z Philipsu, že oni do toho môžu zasahovať len minimalne. Keď sa zisti nejaky bug, oni to posunu ďalej Googlu a ten sa s tym často nema snahu poponahľať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 20. 9. 2018 01:01

S tím Googlem je to totální hloupost. A úplně minje jasné že to tvrdí člověk od Philipsu, ti totiž na podporu kašlali vždycky. Pro ně bylo důležité prodat a pak už se nestarali. Stačí se podívat na nVidia Shield. Má to úplně ten samý systém - Android TV a už obdržel od té doby co mám ten přehrávač doma přes 10 aktualizací a pořád se posouvá dál. Tady jde o to že ty firmy nemají v SW oddělení tolik lidí aby zvládali odlaďovat a připravovat systém na nové TV a přitom řešit dalších několik desítek modelů a opravovat chyby tam.
jiri.mrazek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 9. 2018 07:03

Nie je to hlupost. Totalna hlupost je porovnavat konzolu s televizorom, aj ked je ten system v jadre rovnaky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 9. 2018 09:41

Vcera mi dosla odpoved od podpory zo Sony : "sme došli k záveru, že ako SONY uvádza, negarantuje kompatibilitu, s inými produktami ktoré su na trhu, a nemusí sa to týkať konkrétne Vašeho zariadenia ktoré vlastníte ale celkovo"
Patral som po nete a je to tak, ze vyrobcovia TV sa s tymi implementaciami androidu velmi nestvu. Napisu, ze telka zvlada DTS passthrough, ale uz nenapisu, ze to zvlada len ich vlastny android prehravac. Cize TV to HW zvlada, ale do ich verzie androidu uz neimplementuju nove API, ak vznikne. To je problem celeho androidu a googlu podla mna.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 20. 9. 2018 14:10

_daRK: problematika DTS v Kodi na Android TV je známá poměrně dlouho a tady se to psalo několikrát.Buďme rádi,že to aspoň z DTS udělá stereo.Bylo období ,kdy při aktivovaném DTS v kodi nešel ani obraz.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 9. 2018 14:30

Ved OK, nie je mojich moznostiach precitat vsetky prispevky na fore. Len som napisal, co mi odpisali priamo zo Sony. Fakt je, ze to pos*al aj napr. samotny Netflix, ktory 5.1 zvuk posiela uz novsim Dolby Digital Plus (alebo tiez eAC3), ktory nie je vsade podporovany. Mne to receiver napriamo cez ARC zvlada, ale napr. passthrough z TV uz nie a takisto to DD sluchatiek ide len ticho.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 20. 9. 2018 16:16

Bohužel,není šance najít TV co umí všechno .Čím víc jsi náročnější tím víc budeš potřebovat "krabiček" :-)
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tttom 20. 9. 2018 20:54

_daRK píše:ttom: A urcite vezmi XE90 a nie XE85, videl si ich niekedy vedla seba ? Obrazovo je tam rozdiel. A lcdcka od LG radsej tiez nie, tu na fore ich moc nechvalia, ja som mal moznost vidiet SK8500 a mne sa zdal obraz o cosi lepsi ako Sony XE85, ale zase horsi ako XE90.

Díky za odpověď. Velde sebe jsem XE85 a XE 90 neviděl, ale viděl jsem je týž den a rozdíl sem moc nepoznal. Nyní je rozdíl v ceně 7 litrů, to mi přijde dost.
Každopádně já po přečtení mnoha zahraničních recenzí vybíral mezi těma, co jsem psal, ale nakonec mám pocit, že si nekoupím nic a budu dál koukat na bzučící plazmu. Obraz všech těch TV (myslim obraz běžné TV, nikoli videa z netu) mi přišel upřímně dost hrozný, zejména tedy v tom sportu - hokeji. A dát skoro 30 litrů za takové TV je mi strašně líto...
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod Fargon 20. 9. 2018 22:13

Ak sa vratime k povodnemu topicu 55" TV do 750€, co by ste teda aktualne odporucili?
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 9. 2018 07:54

Ten Hisense.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků