Predvolený HDMI vstup

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sláveček 12. 6. 2018 17:45

Ahoj. Mám už dlhšie pretrvávajúci problém z predvoleným vstupom HDMI-1 na TV Panasonic TX-L50ET60E. Mám tento LCD ako zobrazovadlo pripojené jedným vstupom hdmi na receiver. Zo začiatku čo som mal ako akýkoľvek zdroj prehrávania nebol problém. Nabehol vstup automaticky kde bol pripojený. TV prebúdzam cez HDMI-CEC. No teraz z ničoho nič začal naskakovať na TV len vstup TV analog i napriek tomu ze som dal v menu nastavenia ostatné vstupy ignorovať a predvolil som si len jeden. I Viera link je nastavená ako doteraz som používal bez zmeny. Tiež som kontroloval funkcie CEC na zdroji či je všetko správne nastavené. Nakoniec som zvolil ako poslednú možnosť ísť do skrytého menu TV a nastavil som hotelový mód a predvolil som v nom vstup HDMI-1. Nepomohlo ani to a TV sa stále zapína zo vstupom TV a manuálne musím vždy voliť vstup hdmi.
Nejaké rady :?: :-]
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 13. 6. 2018 12:00

Dotazu ne zcela rozumim, ale chci dodat, ze vstup HDMI1 na mem Panasonicu se jako jediny vymyka beznemu chovani a to tak, ze pri pripojeni nejakeho zarizeni vzdy prepne na tento vstup nezavisle na tom, jestli pripojene zarizeni umi hdmi-cec. Takze receiver mam zapojen do HDMI2 (ten jediny umi ARC). HDMI1 pouzivam jako posledni moznost nebo v pripade, ze si preju, aby se na nej TV prepinala automaticky.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skorky 13. 6. 2018 20:22

Nevím proč,ale HDMI 1 taky jaksi nepoužívám,sat.receiver HDMI 3 a PS4 HDMI 2,při zapnutí vše OK.(42 ET60E)
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 14. 6. 2018 04:34

Ted jsem na to koukal a jen kontrolni otazka - mas v manu Nastaveni - Dalsi nastaveni - Vstup po zapnuti - AV?
Viktor69
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků