Sony KD-75Xe8596 zkusenosti

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod saint21 7. 2. 2018 15:48

Ahoj mate nekdo doma tuhle TV? Popřípadě nějaké nazory? Dekuji
saint21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 2. 2018 21:52

Je to IPS pro tento model nezvykle...ostatní velikostní varianty tohoto modelu jsou VA

IPS = nečekej hlubokou černou, solidní HDR, dobrý kontrast, zřejmě bude mít i tendenci k nerovnoměrnosti podsvitu

-- 7. 2. 2018 21:54 --

V podobné ceně je v mnohém lepší například UE75MU8002
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saint21 7. 2. 2018 22:19

Je tam jeden problem a to averze k Samsung :) ted mam kd 65x8509c a chtel jsem ji vymenit za vetsi, ale stim, ze si nepohrsim.
saint21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 2. 2018 22:24

Naopak pohoršil bys si brutálně...má VA panel a skočil bys do IPS ...jsi zvyklej na černou, která je černá, na pěknej kontrast a rovnoměrný podsvícení

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850c

A teď bys skočil do takovýho dna jako je toto : https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800e

Není to doslova ten model, jen se tam můžeš seznámit s charakterem IPS - slabý kontrast, flekatý podsvícení, mizerná černá
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saint21 7. 2. 2018 23:00

To jsem potreboval presne vedet. Dekuji. Radsi si necham mensi uhlopricku s lepsi podanim barev. Jeste dotaz stava se a ne uplne pravidelne, ze mi sviti na krajich tak 10cm siroke svetle pruhy. Neni to uplne zretelne videt, ale preco jenom jsem si toho vsiml. Vcem muze byt problem? Je to u hdr, ale i u fullhd. Zdroje ps4pro, htpc a i bluray. Htpc pripojeno primo do tv u televizniho vysilani to neni, ale tam predpokladam, ze kvalita obrazu neni tak vysoka. Napada te neco?
saint21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 2. 2018 23:53

Na to rozlišení či formát rozsahu (HDR/SDR) nemá vliv ...je to nějaká vada podsvícení -pravděpododně...tedy aspoň soudě z toho popisu

Máš dobrou telku...radši si ji nech a nebo pokukuj po VA panelech v 75"

Když Sony, tak například KD75XE9005

-- 7. 2. 2018 23:53 --

To je od Sony parádní kousek
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saint21 8. 2. 2018 07:37

Neco malo takoveho jsem tusil s tim podsvicenim. Dekuji moc za pomoc a rady.
saint21
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků