Sony s Androidem nebo raději BEZ???

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dzes 25. 11. 2017 09:51

Rozmýšlím se mezi tv Sony XE7096 a XE8096(android)???
Nemám žádné zkušenosti s android tv ze starších diskuzí sem pochopil že android na tv není ještě úplně to pravé,delší reakce,restarty atd zajímalo by mě pro to jaký je současný stav?
Model XE7096 je prý vydařený takže mě napadlo případně doplnit o Chrome Cast ...co myslíte?
Dzes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 25. 11. 2017 10:08

Mám rok televizi Sony s androidem. Za tu dobu jsem dostal asi 3 aktualizace(z toho jedna hlavní na android 6). A za tu dobu se to prostředí odladilo. Ani dříve jsem s tím neměl takové problémy, co jiní, ale nějaký ten zásek se občas projevil. Jednou do měsíce se televize restartovala. To už dnes není.
Ano, tento systém není bez chyb, ale stav z roku 2015 - 2016 už není aktuální.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 25. 11. 2017 10:10

Jaká úhlopříčka?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzes 25. 11. 2017 10:20

Pokoj má 4m přitom pozorovací vzdálenost bude kolem 3,5m rozhoduji se tedy mezi 49 a 55,,,každý prodejce doporučuje samozřejmě větší je to trend zatím sem taky pro 55 ale myslím že i 49 by stačila.Děkuji za velmi rychlou rekci....

-- 25. 11. 2017 11:26 --

Velice děkuji za rychlou reakci,,,ještě se zeptám má podle vás android na tv budoucnost?
Bude Sony nadále android TV podporovat ?Nebo je to jen slepá ulička a nové modely budou již bez Androidu???
Dzes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FranTv 25. 11. 2017 10:30

Jen se trochu přidám k odpovědi nade mnou (od trent), se kterou souhlasím.
Pokud se mi TV "krpla", tak si myslím za to můžu sám, buď jsem na ni moc pospíchal, nebo do ní cpal, co do ní nepatří, nebo to nechtěla... ;-)
Sice mám Philips, ale také s androidem a také rok. Aktualizací bylo 5, z toho poslední na Android 7.1.2.
A když zvážím co jsem Androidem získal (aplikace, počasí, hry, streamování, torrenty,...) a to jsem původně TV ani mobil s androidem nechtěl, ale chtěl jsem Sony a tehdy opravdu reference byly o ničem...
Takže za mně Android - :tleskani
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 25. 11. 2017 11:19

Mám sice Philips s Androidem ,ale kolem mne je několi lidí se Sony a ty problémy co dřív byly jsou zdá se za námi.Nicméně ,jestli se chystáš naplno Android využívat,to znamená instalovat do něj hry a aplikace tak je třeba tomu trochu rozumět.Co sleduju fóra tak hodně problémů je způsobeno samotnýmy uživateli a já sám jsem si problém způsobil párkrát svojí neznalostí.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 25. 11. 2017 11:48

Pozor na to, 49" varianta XE70 má IPS panel, 55" varianta má VA panel, obrazové vlastnosti se budou dost lišit (většinou ve prospěch 55" varianty). Navíc i na tuhle vzdálenost těch 55" sedí víc.
XE80 má IPS u 49" i u 55", oproti XE70 má Triluminos (širší barevný gamut), ale já osobně bych stejně radši šel do 55" XE70 (kvůli obrazu, ne systému).
Nejsou žádné náznaky, že by Sony mělo opouštět Android.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzes 25. 11. 2017 12:13

Myslíš že XE70 mají lepší obraz i bez triluminos?
Ano možná sem měl doplnit že místo pro tv je nedaleko oken tedy na poměrně světlém místě....
Ještě jednou děkuji za příspěvky
Dzes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 25. 11. 2017 13:31

VA lepší černá a kontrast, IPS lepší pozorovací úhly. Jestli sleduješ především za světla, tak ty výhody VA tolik neoceníš a XE80 ti může vyhovovat víc.
Pokud bys bral jen 49", tak je tu ještě varianta vzít 49WE755, což je Full HD televize s ADS panelem (podobné IPS) a Triluminos, která nemá Android.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků