Sdílení ext HDD v síti

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Loriet 21. 11. 2017 20:27

Dobrý den, mám TV Sony Bravia KDL-43W805C, připojenou přes wifi. Snažím se nasdílet obsah na ext. HDD, který je připojený k TV s ostatními zařízeními v síti. V síti mám 4 zařízení, mezi nimi funguje sdílení bez problémů, ale TV má prostě problém. Z TV se do ostatních zařízení dostanu ale už to nejde obráceně. Jde mi o to, že ten ext. HDD neustále přesouvám kvůli dětem, protože ne vždy je TV volná a bojím se, že ho rozbijí.
Loriet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekSp 21. 11. 2017 20:54

pokud nevezmou kladivu, tak nemají šanci disk rozbít
MarekSp
Junior

Odeslat příspěvekod Loriet 21. 11. 2017 21:32

No kladivo na to asi nevemou, ale i tak. A nejde jen o děti. Jen potřebuju poradit jak HDD v TV sdílet.
Loriet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 22. 11. 2017 12:41

No najlepsie bude kupit si nejake NAS a je po problemoch.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekSp 22. 11. 2017 12:43

koupit WDmycloud a je to
MarekSp
Junior

Odeslat příspěvekod jito 22. 11. 2017 15:28

Tímto způsobem nelze HDD nasdílet.
Je potřeba nějaké PC,NAS server nebo jak píše Marek WD.....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekSp 22. 11. 2017 15:48

mám WD připojené v síti a na Samsung Tv pouštím přímo přes jejich nativní media přehrávač
MarekSp
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2017 18:01

Loriet píše:Dobrý den, mám TV Sony Bravia KDL-43W805C, připojenou přes wifi. Snažím se nasdílet obsah na ext. HDD, který je připojený k TV s ostatními zařízeními v síti. V síti mám 4 zařízení, mezi nimi funguje sdílení bez problémů, ale TV má prostě problém. Z TV se do ostatních zařízení dostanu ale už to nejde obráceně. Jde mi o to, že ten ext. HDD neustále přesouvám kvůli dětem, protože ne vždy je TV volná a bojím se, že ho rozbijí.

Televizor by musel podobnou funkci podporovat v některém z interních přehrávačů. Podobnou vlastnost nabízí některé TV Panasonic, a předpokládám, že i Philips. Jedná se o streamování videa z připojené flešky/HDD, resp. živého videa z interních tunerů televizoru... samozřejmě někdy a někde s určitým omezením. Streamování jde povětšinou přes DLNA, kdy televizor umí být klientem a zároveň serverem.

Pokud možno - doporučuji disk sdílet přes jiné zařízení, a to tak, aby byl dostupný všem „čmuchalům“ v síti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků