Tip na TV, 12-16k , FullHD, rychlé reakce, (smart?)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TichyA 15. 9. 2017 13:33

Dobrý den,

už nějakou dobu se rozhlížím po novém televizoru, ale jelikož tento sortiment běžně nesleduji, nemám moc velký přehled. Proto prosím, zda by mi někdo zasvěcený nedal nějaký dobrý tip.

Požadavky:
Cenová relace 12-16 tis Kč, velikost 42-50'' , rozlišení fullHD, DBV-T2, rychlé zapínání a přepínání mezi programy

Děkuji.
Naposledy upravil TichyA dne 15. 9. 2017 18:43, celkově upraveno 1
TichyA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 9. 2017 16:45

Uprav si název vlákna, který porušuje svoji obecností pravidla fóra.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TichyA 16. 9. 2017 09:57

Zaujala mě v obchodě https://www.alza.cz/50-samsung-uee50mu6172-d5095932.htm a https://www.alza.cz/49-sony-bravia-kdl- ... 830029.htm , co myslíte, která je lepší? Nebo je lepší jít do starších modelů?
TichyA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 16. 9. 2017 13:13

Nejlepší nejspíš bude loňský Samsung UE50KU6072, popřípadě jestli se líbí smart ovladač bez čísel, tak klidně i ten UE50MU6172.
U toho Sony naopak nemá loňskou variantu (WD757) cenu řešit. Nicméně přestože WE75 není úplně špatná (má třeba slušný barevný gamut), pořád trpí neduhy typickými pro PLS/IPS panely, takže výše zmíněné samsungy budou lepší.
Naposledy upravil kvok dne 16. 9. 2017 15:39, celkově upraveno 1
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TichyA 16. 9. 2017 14:33

Děkuji za rady, prodavač mi ještě doporučoval LG 49UJ634V, že prý je na rozdíl od samsungu 100Hz a má rychlejší prostředí. Zvažuji tedy ještě tuto variantu, jaký na to máte názor?
TichyA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 16. 9. 2017 15:38

Nechal bych tenhle odpad s 50Hz (žádných 100 Hz se nekoná) RGBW (sdílené subpixely) IPS (mizerná černá i kontrast) panelem ležet na prodejně. Navíc nevím jak WebOS 3.5, ale 3.0 žádný rychlík nebyl. I ta Sony WE75 je lepší než tohle, ale zmiňované modely Samsung pořád vedou.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 9. 2017 18:30

Zrovna prostředí bych u LG nekritizoval. webOS patří k velmi dobře zpracovaným. To, že se sem tam systém zamyslí, není nic, co by nedělal OS jiných výrobců. Jinde dokonce dochází k totálním zásekům a samovolným restartům... webOS toto většinou nenabídne. Automatické aktualizace neotravují obsluhu, tudíž taky plus. Navíc zde se dá využít Magic Remote, což jednoznačně přispívá k jednoduchosti a rychlosti obsluhy.

IPS je jasná záležitost - černá je šedivá, kontrast nižší. RGBW není žádnou novinkou, takže negativa jsou také obecně známa. Aniž bych chtěl LG propagovat a podporovat panely podobného typu... mnoho kupujících rozdíl IPS a VA nepozná, resp. je jim to jedno. U menší velikosti TV už vůbec nebudou schopni detekovat RGBW odlišnost. Kdo chce řešit barvy.... jasně, kalibrované vypadají jinak. Ale mnoha lidem nesedí kalibrovaný televizor. Sice budou vykládat, jak chtějí přirozené, korektní barvy, přičemž ale při testu jejich požadavku je následně zjištěno, že skutečnost je jinde. Namísto profilu „Kino/Film“, jim bude vonět hnus v podobě „Živé“. Procházka po reálném světě nejen českých domácností hovoří za vše. Nejvíce tak může vadit 50Hz, kdy LG ale umí celkem slušně dopočty. Tudíž, kamarádi telenovelového představení nebudou ošizeni. Jen ta ostrost a jakýsi přirozeně lehký přechod schází.

Ano, sám dávám také přednost VA panelům se 100Hz regulérní technologií a klasikou v podobě RGB. To však neznamená, že jinému LG neudělá službu. Prostředí mají OK, stejně jako možnosti připojení, využitelnost aplikací atd. U obrazu bude třeba, jako vždy, zapamatovat si slova rádců a vyhodnotit jej na vlastní oči. Vadí/nevadí. Vyhovuje/nevyhovuje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TichyA 16. 9. 2017 21:07

Děkuji všem za rady, nakonec jsem šáhl po sony 49WE755, SD vysílání mi na prodejně připadalo lepší (v jiné kvalitě prozatím nemám), samsung se mi zdál přesaturovaný, LG se mi též líbilo, ale jelikož mi poslední TV od LG odešla, dal jsem nyní šanci sony...černá barva mi nepřišla natolik rozdílná od samsungu. Nejspíš máte pravdu, že výběr TV je individuální záležitost, protože sám bych řadil kvalitu obrazu: sony,LG, samsung oproti zdejší většině uživatelů, kteří doporučují v této cenové relaci pořadí samsung, LG, sony. Proto radím nakupujícím ať se raději jdou podívat do prodejny, co jim více vyhovuje. Mějte se.
TichyA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 9. 2017 21:35

Problem je ze taketo porovnavanie na predajni je absolutne nanic pokial si kazdy ten TV patricne nenastavis. A ani svetelne podmienky su castokrat uplne rozdielne ako doma. Inak to nema ziaden vyznam a dojmy z toho co vidis su znacne skreslene.

Neviem kolko ludi tu na fore by uprednostnilo LG pred Sony (aj ked zalezi vzdy na konkretnych modeloch). To si nieco zle pochopil.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 17. 9. 2017 01:52

Ó já webOS nekritizuji, z hlediska UX patří dle mě na špičku, jen jsem zpochybňoval, že by měl být rychlejší než Tizen.
Samozřejmě věřím, že pro množství lidí je jediným ukazatelem kvality TV velikost úhlopříčky a budou spokojeni s čímkoliv, co zrovna bude v Tesco v akci – a neberu jim to (vlastně jim to můžu i závidět). Taky chápu, že někdo má ještě jiné priority, takže když dotyčný třeba vyžaduje 3,5mm jack, nebudu mu vnucovat Samsung, protože je v dané ceně jediný s VA. Mířil jsem na tu nepravdivou informaci o 100 Hz, bylo by špatné se na základě tohoto rozhodnout.
Jinak přeji, ať WE75 dobře poslouží.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 9. 2017 10:04

A já Tě - kvoku - nepopotahuji za Tvůj názor. Jen vyjadřuji svůj, v rámci mých zkušeností, přičemž jsem navázal na Tebou napsané. Nicméně za „odpad“ považuji trochu jiné televizory, s trochu jiným prostředím, obrazem a zvukem. Věř, že i telka se 100Hz VA panelem nakonec může být skutečný odpad.

Samozřejmě můžeme dlouze diskutovat proč RGBW ne. Řada lidí, a netvrdím, že nesprávně, to prostě LG nemůže odpustit. Jenže „reklamní hrátky“ v rámci chuti uspořit, vidíš, zcela jistě, i jinde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 17. 9. 2017 11:27

Ale jo, s tím odpadem jsem se nechal trochu unést. Vždyť jednou jsem tu taky mezi doporučení zahrnul LCD s RGBW panelem (samozřejmě s příslušným komentářem a dalšími alternativami), protože byl požadavek na široké pozorovací úhly a 100 Hz a v rámci ceny to sedělo. A osobně ani nepoužívám pro RGBW pojem 3K, protože 4K ty TV zobrazují, byť jinak zacházejí se subpixely.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurawood 17. 9. 2017 13:01

Stejne je zvlastni ze se u tv udava pocet radku a ne megapixely.
U fotaku taky nemame 24mpix ale jen 8Mpix
Pixel je jeden barevny bod, ne 3 body navic kazdy druhy zeleny.

Stejne tak televize jsou ne 8mpix ale skoro 25Mpix.
A lg i samsung maji naprosto stejne rozliseni ne? Jen jinou masku.
:)
Jurawood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 9. 2017 14:20

To rozlišenie prave rovnake nemaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurawood 17. 9. 2017 14:33

Počet subpixelů je stejný. Bohužel na tohle si názor udělám až uvidím vedle sebe 2 stejná 4K videa.
Jurawood
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků