Panasonic TX-50DS630E vs. Panasonic TX-50DX730E

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hrochman 4. 3. 2017 21:44

Zdravím,

vybírám TV a panuje u mě dilema - 100Hz FHD (starší model, starší systém) vs. 50Hz UHD (novější model, novější systém, hezčí vzhled, lepší výbava)...
Ten UHD model má Firefox OS, ten starší FHD by měl mít Home Screen 1.0, obraz jsem viděl jen u té FHD a je plynulý...
Jakou byste vybrali?

Díky za odpověď,
Hrochman
Jsem zapřísáhlý Linuxák, nesnáším Mrkvosoft, Wokna, Opice. Mám rád stabilní Linux a Open-source programy. U Mrkvosoftu nemám rád nestabilitu. Používám distra jako Ubuntu, Linux Mint, nebo OpenSuse. Zkus je taky :-)
Hrochman
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2017 07:06

Neviem kde si nabral ze je novsi. Obidva su TV rovnakeho modeloveho rocnika (2016).

Nema ziaden zmysel priplacat za DX730E.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hrochman 5. 3. 2017 10:33

Dík za odpověď,

ještě jsem zjistil, že ta FHD nepřehraje film s DTS nebo nezvládne HEVC. Např DTS najdete u většiny stahovaných filmů... Dá se to nějak konvertovat? Jak si vede ta FHD ve srovnání s doporučovanou Samsung UE50J6282? Ještě se mi zalíbila tato bedna od Philipsu s Androidem a ambilightem: https://televize.heureka.cz/philips-49pus6501/

Díky za každou radu,
Hrochman
Jsem zapřísáhlý Linuxák, nesnáším Mrkvosoft, Wokna, Opice. Mám rád stabilní Linux a Open-source programy. U Mrkvosoftu nemám rád nestabilitu. Používám distra jako Ubuntu, Linux Mint, nebo OpenSuse. Zkus je taky :-)
Hrochman
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2017 10:49

Panasonicy maju s DTS problem obecne, nie len DS630E. A hevc nemusi byť v konečnom dôsledku až taky podstatny. Konvertovať sa da všetko.
O tom Philipse je tu tema, je to trochu problemovy model.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hrochman 5. 3. 2017 10:54

Aha, to se divím s tím Philipsem, na netu je vychvalovanej... Je lepší, než ten Samsung? Trochu podezřelé je, že má v této ceně 100Hz UHD...
Jsem zapřísáhlý Linuxák, nesnáším Mrkvosoft, Wokna, Opice. Mám rád stabilní Linux a Open-source programy. U Mrkvosoftu nemám rád nestabilitu. Používám distra jako Ubuntu, Linux Mint, nebo OpenSuse. Zkus je taky :-)
Hrochman
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2017 12:38

Hlavne ma IPS panel, takže uplne iny obraz. A ma problem nejaky s panelom, stretlo to tu viac ľudi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FranTv 5. 3. 2017 13:32

Ryan Giggs píše:...O tom Philipse je tu tema, je to trochu problemovy model....A ma problem nejaky s panelom, stretlo to tu viac ľudi


...trochu, ale zas tak černě (i když má IPS ;-) ) bych to neviděl... :-)
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod Hrochman 5. 3. 2017 13:57

Dobře, ten Philips se mi líbí hodně, jak si vede ve srovnání s tím Samsungem/Panasonic?
Jsem zapřísáhlý Linuxák, nesnáším Mrkvosoft, Wokna, Opice. Mám rád stabilní Linux a Open-source programy. U Mrkvosoftu nemám rád nestabilitu. Používám distra jako Ubuntu, Linux Mint, nebo OpenSuse. Zkus je taky :-)
Hrochman
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2017 14:02

Je na tom horšie.
FranTv píše:...trochu, ale zas tak černě (i když má IPS ;-) ) bych to neviděl... :-)

No, trochu viac keď to musia ľudia vracať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hrochman 5. 3. 2017 19:55

OK, do Philips nejdu. Jak je na tom ta FHD 100Hz Panasonic vs. Samsung UE50J6282 (popř. UE55J6282)?
Jsem zapřísáhlý Linuxák, nesnáším Mrkvosoft, Wokna, Opice. Mám rád stabilní Linux a Open-source programy. U Mrkvosoftu nemám rád nestabilitu. Používám distra jako Ubuntu, Linux Mint, nebo OpenSuse. Zkus je taky :-)
Hrochman
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků