Vyjímatelná baterie? či napevno..

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mirdasl 12. 8. 2015 12:38

Ahoj,
Je výhodná koupě telefonu s vyjímatelnou baterií, či je to buřt.A jak to máte vy? je to priorita, či s koupí androidu, je to fuk.On se i tak android "zničí" za chvíli a koupě tlf.po dvou letech je nevyhnutelná..
Našel jsem pár témat na netu, kde prostě lidi píšou, že mají dosluhující android.Jak tomu mám rozumět.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 8. 2015 12:48

Vyměnitelná baterie je dobrá na cesty, kdy potřebuješ rychle přehodit náhradní.. Nevyměnitelná není problém, dobiješ Power bankou

-- 12. 8. 2015 13:51 --

Dosluhující Android je starší verze Androidu bez možnosti upgrade, kde již nejsou aktualizované všechny aplikace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 12. 8. 2015 13:09

Jinak.
Proč výrobce, dělá mobily s baterií na pevno.Když už baterka nevydrží ani hodinu, musím do servisu.Jde tedy o prachy, či opravdu mobil strácí na funkčnosti?
Dosluhující android "" koupím mobil za 8000,- /příklad/ nebudou aktualizace, dál vycházet a já můžu tlf.zahodit?
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 8. 2015 13:16

Baterie napevno se objevily v dobách HTC One a ostatní výrobci se přidali, i když předtím s tím začali v Číně. Starší verze Androidu ničemu nevadí, pokud se spokojíš s aplikacemi, které ,, fungují '' anebo si vyber značku/model, u které je předpoklad delší podpory
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AleshM 12. 8. 2015 18:16

S nevyměnitelnými bateriemi začal Apple hned u iPhonu. Pak to zkusilo HTC s One a pak se přidala většina ostatních.

Dá se říct, že funkční věk baterie cca 2 roky podle zacházení, kiresponduje s morálním věkem telefonu. Často po 2 letech už nejsou aktualizace, neni podpora a lidi chtějí nový midel.

V zahraničí je telefon víc spotřebák, než tady. 8000 tady je už docela jmění, v zahraničí €300 = $300 je myšlením lidí, co platí eurem / dolarem "300 kirun", takže to neni nic, a takový telefon, byť vpohodě funkční, klidně hodí do koše. Telefon samozřejmě za 2 roky neztratí funkčnost, tak u telefonu za 8000 tu ještě uvažujeme o výměně baterie. Když to servis odmítne nebo předraží, dělají si to lidi podle youtube návodů pomocí nástrojů z Číny doma na koleně sami.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod polda 13. 8. 2015 10:12

Tak tak , mít mobil 5 let? Ta doba je uz pryč.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.blader 28. 8. 2015 16:45

Jinak baterie samozřejmě i tak vyměnit jde, jen to člověk musí dát do servisu. Zkrátka tam chybí jednoduše sundatelný kryt a možnost, že si to člověk vymění sám. Argumentem výrobců podle mě bude dílenské zpracování, dosažitelná menší tloušťka a podobně.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod R.EE 28. 8. 2015 18:43

AleshM píše:V zahraničí je telefon víc spotřebák, než tady. 8000 tady je už docela jmění, v zahraničí €300 = $300 je myšlením lidí, co platí eurem / dolarem "300 kirun", takže to neni nic, a takový telefon, byť vpohodě funkční, klidně hodí do koše.


:D :D :D Slusny perly. By me zajimalo kde si pobyval v zahranici,ze srovnavas euro a dolar s korunou??? Samozrejme je to neskutecna blbost. Telefony tam nikdo nehaze do kose, boze takovy kecy. V zahranici je telefon spotrebak z duvodu, ze k pausalu byvaji dotovany telefony, vetsinou zadarmo (podle vyse pausalu). Drive kazdy dva roky. Ted uz tam jsou smlouvy na 12mesicu, nekdy 18mesicu. Proto ten spotrebak, zadarmo bere kazdy, kdo nechce, ten obratem prodava nerozbaleny ;-)
R.EE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 28. 8. 2015 22:06

martin.blader píše:jen to člověk musí dát do servisu.

Člověk musí akorát umřít a akumulátor si může vyměnit doma sám :-P
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ogyn 29. 8. 2015 06:04

Měnit baterii,je na nic ! V případě že baterka nevydrží váš náročný celodenní provoz , je lepsí pořídit si powerbanku,která se dá použít i s jinými mobily. Pořídil jsem si ji když mi začal htc one x umírat už v poledne ! Již jej nemám,a současný note ll a huawei p7 mi vydrží celý den ? Ale powerbanku používám jen třeba na celodenní výlet např na kole,kdy jede navigace ,mp 3, záznam trasy a další app..nebo ji půjčuji kamarádům..... ;-)
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 8. 2015 06:20

Za jak dlouho a kolik % dobije Powerbanka mobil? Existuje nějaká, která nabíjí mobil rychleji?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 29. 8. 2015 08:07

Těch perel tady přibývá. S výměnou se musí do servisu, telefony se hážou do koše a další křičí že že je měnění na nic protože jeho systém s powerbankou je ten jediný správný :roll: btw tady ale jde hlavně o výměnu u tel. kde nejde klasicky sundat kryt :idea:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ogyn 29. 8. 2015 13:26

Šuldo ,co tě na tom pohoršuje ? Píší se sem různé zkušenosti,které má každý jiné ! Já měním mobil tak po púl roce,takže slábnoucí baterii nebo demontáž krytu neřeším,ale potřebuji občas velkou výdrž !
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 8. 2015 14:53

Nick Cave píše:Za jak dlouho a kolik % dobije Powerbanka mobil? Existuje nějaká, která nabíjí mobil rychleji?

Spousta má 2A výstup s napětím 5,2V takže nabíjí stejně rychle jak originální nabíječka nebo i rychleji.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 8. 2015 15:11

Tak to je rychle. Jenže kterou koupit? Stačí mi na 1-2 dobití, nějakou lehkou, skladnou, kvalitní..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků